LAV TURKUAZ BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

613

Lav Turkuaz Başarı Ödülleri’nin artık geleneksel hâle geldiğini belirten Rektör Kazım Uysal, “Verilen ödüller madde ile para ile ölçülemez bizim gönlümüz kalbimiz sizlerledir. Bu dünya kadar kıymetli ve değerlidir. Bizim şahsımızda, kurumun ve Kütahya’nın övgüsüne layıksınız.” Dedi.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün düzenlediği LAV Turkuaz Başarı Ödülleri DPÜ’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İİBF Amfi-2’de düzenlenen törene Kütahya Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü görevini de yürüten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahmurat Arık, dekanlar, LAV Sistem Geliştirme ve İyileştirme Müdürü Dr. İsmail Özdaban, akademik ve idari personel, tezleri ödüle layık görülen mezunlar ile yakınları ve danışman öğretim üyeleri katıldı.

GELENEKSEL HALE GELDİ

İkincisi düzenlenen LAV Turkuaz Başarı Ödülleri’nin artık geleneksel hâle geldiğini belirten Rektör Kazım Uysal, “Her yıl başarılı öğrencilerimizi desteklemeye onları takdir etmeye teşvik etmeye LAV Turkuaz Başarı Ödülleri’ni devam ettirme konusunda biz yönetim olarak çok kararlıyız” dedi.

Üniversitelerde lisansüstü eğitimin çok önemli olduğunu ifade eden Rektör Uysal, “Üniversiteleri belirli bir yere taşıyacak bölgenin insanların problemlerine çözüm bulacak ancak lisansüstü eğitim enstitüleridir. Biliyorsunuz bilim teknoloji çok hızlı gelişiyor. İnsanlık tarihinde olmadığı kadar değişim günümüzde ve bundan sonra olacak. İşte bu hızlı değişime ayak uydurabilirsek ayakta kalacağız. Ayak uyduramazsak ise ayakta kalamayacağız belki de tarih sahnesinden yok olacağız. Bunun farkındayız. Farkında olduğumuz için de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak Lisansüstü Eğitim Enstitüsünü elimizden geldiği kadarıyla güçlendirmeye çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

‘KÜTAHYA’NIN ÖVGÜSÜNE LAYIKSINIZ’

Bilim ve teknolojiyi üretmek yerine üretileni kullanırsak geride kalacağımızı vurgulayan Rektör Uysal, şu ifadeleri kullandı: “Büyük Komutan hedef olarak muasır medeniyetler seviyesini gösterir. Zaferin 100. yılında bu hedefe ulaşmak için bilgiyi ve teknolojiyi üreteceğiz. Milletimizi muasır medeniyetler seviyesine götürecek olan sizlersiniz. Bizim üniversitemizde bu sene 200 adet yüksek lisans ve doktora tezi üretildi. Milletimizin ileri gitmesinde her birinizin katkısı olacak. Ve arzu ettiğimiz yere kısa sürede ulaşacağız. Zaten bu başarı ödülleri de bizleri teşvik etmek başarılı arkadaş ve hocalarımızı desteklemek için yapılıyor. Ama şunu iyi bilmelisiniz ki, verilen ödüller madde ile para ile ölçülemez bizim gönlümüz kalbimiz sizlerledir. Bu dünya kadar kıymetli ve değerlidir. Bizim şahsımızda, kurumun ve Kütahya’nın övgüsüne layıksınız.”

İki sene önce enstitünün 2.000’den az öğrencisi varken şu an 7.000 öğrenci olduğunu ifade eden Rektör Uysal, lisansüstü eğitimin geldiği konuma değindi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *