STEINBECK’İN FARELER VE İNSANLAR’I TAM NOT ALDI

639

DPÜ Tiyatro Topluluğu’nun iki perde olarak sahnelediği  Fareler ve İnsanlar adlı oyun büyük beğeni topladı. Oyunun sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez’,  “Bizim tiyatro eğitimi veren bir bölümümüz yok ama Tiyatro Topluluğumuz var. Bugün sahneledikleri oyuna bir bölüm gibi hatta bir fakülte gibi çalışmışlar” şeklinde konuştu

DPÜ Tiyatro Topluluğu, John Steinbeck’in Fareler ve İnsanlar adlı eserinden uyarlanan tiyatro oyununu Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde Kütahya protokolünün de katıldığı etkinlikle sahneledi.

Sahnelenen oyunu Kütahya Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Kırbaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez de seyretti.

‘SÖYLEYECEK SÖZ BIRAKMADINIZ’

Yaklaşık iki saat süren ve iki perde olarak sahnelenen oyunun sonunda Yönetmen Mehmet Ali Sabaz seyircilere katılımları için teşekkürlerini sundu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez’i sahneye davet etti. Prof. Dr. Göçmez, “Açıkçası söyleyecek söz bırakmadınız. Bizim tiyatro eğitimi veren bir bölümümüz yok ama Tiyatro Topluluğumuz var. Bugün sahneledikleri oyuna bir bölüm gibi hatta bir fakülte gibi çalışmışlar ve bu güzel eseri bizlerle buluştular. Çok keyifli bir oyundu. Kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *