YETKİLİLER ÇÖZMEYİNCE İŞ VATANDAŞA DÜŞTÜ

437

Kütahya’nın farklı noktalarında sık sık arızalanarak vatandaşları mağdur eden hemzemin geçitlerdeki otomatik bariyer sistemine bir türlü çözüm bulunamıyor. Bahçelievler mahallesinde yer alan otomatik bariyer yine arıza yapınca vatandaşlar tehlikeli bir yöntem olsa da bariyeri kendi elleriyle kaldırmak zorunda kaldı

SIK SIK ARIZALANIYOR

Kütahya’da yaptığı arıza ile sık sık gündeme gelen hemzemin geçitlerdeki otomatik bariyer bir türlü çözüm bulunamadı. Uzun zamandır sık sık arızalanan bariyer sisteminin mağduru olan vatandaşlar yetkililerden defalarca çözüm istedi.

Kütahya’da otomatik bariyer Tren Garı’nın dışında, görevli personel olmayan hemzemin geçitlerde de uygulanıyor. Sistem sağlıklı çalıştığında tren hemzemin geçide bin 200 ila bin 500 metre arasında yaklaştığında otomatik olarak devreye giriyor. Bariyerler kapanıyor. Tren uzaklaşınca bariyerler yeniden açılıyor.

Ancak bazen de tren gelmediği ya da tren geçip gittiği halde kendiliğinden açılması gereken otomatik bariyer açılmıyor ve görevliler hemzemin geçitteki arızayı giderinceye kadar bariyerler kapalı kalabiliyor.

TEHLİKELİ YÖNTEM!

Bahçelievler mahallesinde yer alan otomatik bariyer yine arıza yaptı. Ancak vatandaşlar bu kez çareyi kendi yöntemlerini uygulamakta buldu. Yoldan geçen vatandaşlar trafik sıkışıklığını gidermek için bariyeri kendi elleriyle kaldırarak araçların geçişini sağladı. Hemzemin geçitte arıza giderilinceye kadar vatandaşların bu tehlikeli yöntemi uygulamaya devam ettikleri gözlemlendi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *