‘TEMEL ATMAYA ÇOK YAKINIZ’

612

Son iki yılda yakaladığı ivmeyle kalıplarına sığmayan Kütahya Tasarım Teknokent’in ek binası için düzenlenen ihalenin ardından Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, “Temel atmaya çok yakınız” dedi. Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ise Teknokent’in Kütahya için teknoloji üretmeye devam edeceğini vurguladı

Mevcut binasının tam kapasiteye ulaşmasının ardından büyümeye devam eden Kütahya Tasarım Teknokent’in ek binası için ihale düzenlendi.

‘BİNASINA SIĞAMAZ HÂLE GELDİ’

Teknokent’ten yapılan yazılı açıklamada “Dumlupınar Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak Türkiye’nin 36. teknoparkı olarak kurulan Kütahya Tasarım Teknokent, son iki yılda yakaladığı ivmeyle mevcut binasına sığamaz hâle gelince yeni bina çalışmalarına başladı. 36 dönüm arazisi olan teknokentin ek bina ihalesi 20 Temmuz 2022’de gerçekleştirildi. Ağustos sonunda temelinin atılması planlanan Teknokent, Kütahya’ya değer katması bekleniyor” denildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, mevcut binamız dolunca genişlemenin şart olduğunu ifade ederek “Temel atmaya çok yakınız” dedi.

‘KÜTAHYA İÇİN TEKNOLOJİ ÜRETİYORUZ

Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı da olan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ise “Bu noktaya bu kadar hızla gelmemizde Sayın Valimizin mihmandarlığında vekillerimizin takibi ve Sayın Bakanımız Mustafa Varank’ın iradesi belirleyici oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayarak devletin tüm olanaklarını bu çalışmalara seferber eden tüm büyüklerimize ve bize inanan Kütahya’ya çok teşekkürler, ek binamızda 60 yeni ofis, 6 ticari ofis, çok amaçlı yemekhane, konferans salonu, 2 laboratuvar, atölyeler ve birçok sosyal alan mevcut. İnşaatın 2023 sonunda bitirileceğini umuyoruz. Ekibimizle birlikte şu ana kadar birçok başarılı projeye imza attık, birçok kalemde yüzde 400’e yakın iyileşmeler kat ettik. Bundan sonrada devamı gelecek. Ülkemiz ve Kütahya için teknoloji üretiyoruz” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *