‘ARAZİLERDE TOPLULAŞTIRMA ŞART’

879

Kütahya’da özellikle Simav Altıntaş ve Aslanapa ilçelerinde küçük araziler sebebiyle verimli tarımsal üretim yapılamadığını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, arazi toplulaştırma için  Tarım Bakanlığı’ndan destek talep etti.

‘VERİMLİ KULLANAMIYORUZ’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Simav, Altıntaş ve Aslanapa ilçeleri başta olmak üzere arazilerin verimli kullanılması için toplulaştırma yapılması gerektiği ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan destek talep etti.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Özellikle Simav Altıntaş ve Aslanapa ilçelerimizde arazilerimiz küçük ve bu sebepten dolayı ziraatte verim sağlayamıyoruz.

‘DESTEK İSTEDİK’

Arazi toplulaştırmada uygulayıcı kuruluş DSİ’dir. Tarım Bakanlığımızdan biçimsiz ve parçalanarak küçülmüş arazilerin toplulaştırılması ve topraklarımızın daha verimli hale gelmesini sağlamak adına destek talep ettik.” ifadelerinde bulundu.

‘20 MİLYONLUK HİBENİN TAKİPÇİSİYİZ’

Simav Tarıma Dayalı İhtisas Jeotermal Sera OSB için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 20 milyon TL hibe desteği sağlayacağını aktaran Erbaş, söz verilen 20 milyon hibe desteğinin de takipçisi olacaklarını belirtti.

BÜNYAMİN ÇAPGULAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *