BİN 800 KONUT KÜTAHYA’YA HAYIRLI OLSUN

500

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Türkiye genelinde 500 bin konut projesi çerçevesinde Kütahya il genelinde bin 800 adet konut yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Sosyal Konut Projesinin Kütahya ayağına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya il genelinde bin 800 adet konut yapılacağını söyledi

YILMAZ VE ÖNSAY TANITIM TÖRENİNE KATILDI

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtım törenine katıldı.

Projenin 250 alt sektörü etkileyeceğini ifade eden Önsay,  100 bin istihdam, 250 bin konut ve 2 trilyon liradan fazla ekonomik hareketlilik sağlayacağını dile getirdi. Önsay, “Bu muazzam proje vatandaşlara ve millete hayırlı olsun” dedi.

HANE GELİRİ 16 BİN TL’NİN ALTINDA OLMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesinde şartlar da belli oldu. Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin; T.C. vatandaşı olması, Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama, İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç) Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekiyor.

Sosyal konut projesinde bugün başlayan başvurular 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *