HAT SANATÇILARINDAN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ BİR MEZAT DAHA YAPILACAK

756

Hattat Mahmut Şahin ve öğrencilerinin organizasyonuyla 420 eserin satışa çıkarıldığı mezatta 8 saat sonunda 70 eserden 500 bin lira gelir elde edildi. Şahin, “400 küsur eser geldi ve hala kargoda gelecek olan bağışlar var. Depremzedelerin yararına bunları eritmemiz lazım. Kalan eserler için 10 Mart’ta özel bir mezat daha yapılacak” dedi.

Hattat Mahmut Şahin ve öğrencilerinin eserlerinin satışı sunulduğu mezattan depremzedeler için 500 bin TL gelir elde edildi.

500 BİN TL DEPREMZEDELERE GİDECEK

Şahin, Yetim Vakfı’yla düzenlenen mezatta 420 eser satışa sunuldu ve 8 saat sonunda 70 eserden 500 bin lira gelir elde edildiğini ifade etti. Şahin, “Bir sanatçı eserini bağışladığı anda vakıf malıdır. Ne eser sahibine geri verebiliriz ne de kendimiz kullanabiliriz. 400 küsur eser geldi ve hala kargoda gelecek olan bağışlar var. Depremzedelerin yararına bunları eritmemiz lazım. Eserlerini bize emanet eden arkadaşlardan kullanım hakları iznini de aldık. Satılmayan eserleri bu gibi etkinliklere destek olan, yol açan kişilere hediye edeceğiz” dedi.

İKİNCİ MEZAT 10 MART’TA

Şahin, kalan eserler için 10 Mart’ta özel bir mezat daha yapılacağını sözlerine ekledi. Onlarca insanın bağış yaptığı mezatta, sadece hat eserleri değil, koleksiyonerlerin tespih, kalem, takı gibi bağışladığı eşyalar da satıldığı belirtildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *