‘KAYDEDERSEK ÜLKE KAYBEDER’

379

Türkiye’de halkın refahı için çalışmak isteyen, halkın yanında olmak isteyenlerle bunu engellemek isteyen güçler arasında savaş olduğuna değine AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, 14 Mayıs’ta yapacağımız 1 temel şey buna karar vermek. Oluşabilecek bir sonuçta kaybeden AK Parti, olmayacaktır. Ülke kaybedecek, millet kaybedecek.” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, yeni göreve başlayan Hisarcık İlçe Başkanı ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Ahmet Çümen ve ilçe yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten Önsay, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

‘ESAS SİYASET BUDUR’

Türkiye’de siyaset ve seçimin hizmet üzerinden yapılmadığını söyleyen Önsay, “Eğer Türkiye’de siyaset hakikaten hizmet üzerinden yapılıyor olsa, insanlar hizmetler üzerinden, kendi hayatlarındaki yansımalar üzerinden değerlendirebilecekleri bir düzene ulaşabilsek Türkiye’de bu bizim daha hoşumuza gider. AK Parti olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkede 20 yıldan beri yaptığı şeyleri konuşur, yapamadıkları üzerinde nasıl yapacağımızı tartışır ve insanlarla bunları konuşmayı yeğleriz. Esas siyaset böyledir.” İfadelerini kullandı.

‘MUHALEFETİN VAADİ YOK’

Ama Türkiye 14 Mayıs 1950 yılından bu günlere kadar girdiği her seçime hep “En önemli seçim” diyerek girdi. Hep varlık ve yokluk savaşı içerisinde var olduk. Biz biliyoruz ki bugün 14 Mayıs’ta oluşabilecek bir sonuçta kaybeden AK Parti, kaybeden Recep Tayyip Erdoğan olmayacaktır. Ülke kaybedecek, millet kaybedecek, ülkenin geleceği kaybedecek. Bundan önce olduğu süreçler gibi. Bu arkadaşlar Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partiye karşı. Bunu anladık. Peki, bu arkadaşlar ne yapacak? Ne yapmak istiyorlar? Neyi teklif ediyorlar? Neyi nasıl yapacaklar? Bununla ilgili merak ediyoruz, dinliyoruz ne duyuyoruz? Hiçbir şey yok. Bir şey söyleyin, bu millette bunu dinlesin konuşsun. Ama yok, niye yok? Çünkü Türkiye’de siyaset hizmet üzerinden yapılmıyor” dedi.

“Bu ülkenin dışarıdaki düşmanların içeride aparatları var”

Türkiye’nin düşmanları ve düşmanların ülke içinde aparatları olduğun değinen Önsay, “Bunlar onların burada borazanlığını yapıyor ve bizim milletimizi kandırmaya, her seferinde ayağını çeldirmeye çalışıyor. Yine aynısını yapıyorlar. Bundan önce AK Partinin girdiği ve kazandığı 15 seçim boyunca biz hep aynı şeyi yaşadık. Bu önemli seçim, niye önemli seçim? Çünkü sonuç itibarıyla kurmaya çalıştığımız, yapmaya çalıştığımız, bu ülkeyi getirmeye, taşımaya çalıştığımız noktaya karşı düşman olan ve bunu engellemek isteyen güçlerle, burada bir şeyler yapmak isteyen, halkın refahı için çalışmak isteyen, halkın yanında olmak isteyenlerle bir savaş var. 14 Mayıs’ta yapacağımız temel şey buna karar vermek” diye konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *