ORMANLAR GENÇLEŞİYOR

430

Karaçam ormanlarında yapılan çalışma ile yaşlı ağaçların genç ağaçlara zarar vermemesi için ağaçların dalları işçiler tarafından budanıyor.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ormanların gençleştirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor. Simav Orman İşletme Müdürlüğü Hisar İşletme Şefliği tarafından 8 Ha. alanda yapılan karaçam gençleştirme çalışmaları kapsamında budama faaliyetleri yapılıyor.

Karaçam ormanlarında yapılan çalışma ile idare müddetini tamamlamış olan yaşlı fertler sahadan çıkartılmadan önce alttaki yeni jenerasyona zarar vermemesi için ağaçların dalları işçiler tarafından budanıyor.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINIYOR

Tırmanıcı budayıcı orman çalışanlarının iş güvenliği tedbirlerini alarak yaptığı budama faaliyetleri; gençleştirme ve boşaltma sahalarında gerçekleştiriliyor ve bu şekilde ormanların yarınlara bakımlı şekilde aktarılması sağlanıyor.

Ülke genelinde dal budama işinin çok riskli olması ve bu işi yapan kişilerin kalmaması nedeniyle artık unutulmaya yüz tutan teknik müdahale Simav ormanlarında Kızılcık Köylüleri tarafından devam ettiriliyor.

BÜNYAMİN ÇAPGULAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *