DPÜ’DEN DEPREMZEDELERLE İLGİLENEN ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR ‘BİRLİKTE ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ’

460

Depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması, psikososyal destek ve çeşitli çalışmalar için de seferber olan DPÜ öğrencisine teşekkür belgesi sunuldu. Öğrenci Abdülmuttalip Şahan, “Birlikte tüm zorlukların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz” dedi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) ağırlanan depremzedelerle yakın temas kuran öğrencilere Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar için kapılarını açan ve 11 Şubat’tan bu yana depremzede vatandaşları ağırlayan konukevi ve Hüsnü Özyeğin Öğrenci Yurdu’nda ağırlayan DPÜ, gönüllü öğrenciler sayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürütülen çalışmalarda depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması, psikososyal destek ve çeşitli çalışmalar için de seferber oldu.

‘ÖĞRENCİLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ’

Depremzedelerin Kütahya’ya gelmesinden iki gün sonra çalışmalara başlayan ve bugüne kadar Kütahya ilinde depremzedelerle ilgili yürütülen çalışmalarda eş güdümü sağlayan öğrencileri makamında ağırlayıp tebrik eden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, depremin ilk anından bugüne kadar tüm üniversite birimlerinin gerek arama-kurtarma çalışmaları, gerek yardım çalışmaları gerekse vatandaşların yurtlara yerleştirilmesi konusunda yer aldığını hatırlatarak şunları söyledi:

“DPÜ Hüsnü Özyeğin Yurdu’nda ağırladığımız depremzede vatandaşlarımızla ilgilenen öğrencilerimiz, gönüllülük esası ile sorumluluk alıp özveri ve duyarlılıkla çalıştılar. Aslında DPÜ tüm birimleriyle aynı duyarlılık ve özveri ile çalıştı, öğrencilerimiz yaşadıkları illerden Kütahya’ya gelerek, her koşulda görevlerini yerine getirdiler ve vatandaşlarımızla bir aile ortamı oluşturdular. Onlarla sürekli iletişim hâlinde kalarak vatandaşlarımızın ilimizde rahat etmeleri için her şeyi gerçekleştirdiler.

‘ÇALIŞMALARIMIZA GÖNÜLLÜ DEVAM EDİYORUZ’

Depremzede eş güdüm çalışmalarına liderlik eden öğrenci Abdülmuttalip Şahan ise Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Çalışmalarımıza gönüllü olarak devam ediyoruz. Birlikte tüm zorlukların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz.Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde gençler olarak sorumluluk almaktan büyük mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.

Görüşmenin sonunda Prof. Dr. Uysal, depremzede eş güdüm çalışmalarında yer alan öğrenciler Abdülmuttalip Şahan, İbrahim Halil Çalışkan, İsa Barışan, Sebahat Kara, Derya Namlı, Aleyna Nur Esen, Feyzanur Yurduseven, Fatma Sarıkaya, Zeliha Rümeysa Aksu, Galip Pektaş ve Zehra Keser’e üniversite adına hazırlanan teşekkür belgesi sundu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *