ALTYAPIDAN A TAKIMA YÜKSELDİLER ‘ŞAMPİYONLUĞU PAYLAŞACAĞIZ’

474

Belediye Kütahyaspor altyapısından yetişen orta saha oyuncusu Alper Yerli ve stoper Furkan Sarı, A takıma yükseldi. Kütahyalı olduklarını ifade eden iki genç isim şampiyonluk için kararlı açıklamalarda bulundu. 

TFF 3. Lig 1. Grup’ta bir taraftan zirve yarışını sürdüren Belediye Kütahyaspor bir taraftan da altyapısından yetiştirdiği futbolcuları A takıma monte ederek geleceğin planlamasını yapıyor. Belediye Kütahyaspor altyapısından yetişen orta saha oyuncusu Alper Yerli ve stoper Furkan Sarı, profesyonel sözleşmeye imza atarak şehirlerinin takımında oynama hayallerine kavuştu.

‘GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ’

Belediye Kütahyaspor’un antrenmanını ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Furkan Sarı ve Alper Yerli’yi tebrik edip başarılar diledi. Şampiyonluk iddiasını sürdürürken bir taraftan da geleceği inşa ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Belediye Kütahyaspor’umuzun antrenmanını ziyaret ettik. Bayram öncesi şehrimize ve gençlerimize güzel bir hediyeyi bu sahada verelim dedik. Alper ve Furkan altyapıdan profesyonel sözleşme imzaladığımız iki futbolcumuz. Bu iki gencimizle beraber şu anda Belediye Kütahyaspor’umuzda bulunan Kütahyalı profesyonel futbolcu sayımız 7’ye ulaşıyor. Nihai hedefimiz; inşallah yakında takım kadrosunun yarısını altyapıdan yetişmiş gençlerimizle takviye edilmesi yönünde.” Dedi.

‘DESTEK ŞART’

İkinci lig hedefine vurgu yapan Başkan Işık, “Bu konuda hemşehrilerimizin, taraftarlarımızın gerek Kütahya’dan gerekse Kütahya dışındaki tüm gönüldaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Bu takım bu şehrin takımı. Bu aidiyet duygusuyla ben de Kütahyalıyım diyen her hemşehrimin takımımıza ve gençlerimize destek vermesini istiyoruz. Gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah sağlıkla, sıhhatle, kazasız, belasız başarılı sezonlar geçirmeyi nasip eylesin” ifadelerini kullandı

‘TAKİPTE FUTBOLCULARIMIZ VAR’

Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, “Genç kardeşlerimize hayırlı olsun. Neden bir Alper bir Furkan Süper Lig’de olmasın. Tabi bunların devamı da gelecek. Altyapıda takipte olan birkaç tane daha futbolcumuz var. Allah utandırmasın” diyerek Alper ve Furkan’ı tebrik etti.

Teknik direktör Bekir Ozan Has ise, “Her gencin hayalinde profesyonel olmak vardır. Onlar da bugün buna kavuştular. İnşallah çok çalışıp önce Belediye Kütahyaspor’a sonra da Türk futboluna hizmet ederler” diyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Profesyonel sözleşmeye imza atan Alper Yerli, “Kütahyalıyım ve aynı zamanda Belediye Kütahyaspor taraftarıyım. İnşallah bu sene takımımızı ikinci lige çıkartıp şampiyonluğu tüm halkımızla paylaşacağız” dedi. 17 yaşında profesyonel sözleşmeyi imzalayan Furkan Sarı ise, “Kütahyalıyım. Takımımızın ikinci lige çıkması için elimizden geleni yapacağız. Sonu şampiyonlukla biter inşallah” diyerek teşekkürlerini iletti.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *