POTA ANADOLU’DA KURULDU: KÜTAHYA BASKET DÖRDÜNCÜ OLDU

387

U14 Erkekler Bölge Şampiyonasına il birincisi olarak Anadolu Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kütahya Belediyespor Basketbol takımı, Sivas’ta gerçekleştirilen müsabakaları 4. olarak tamamladı.

U14 Erkekler Anadolu Şampiyonası Beyaz Grup müsabakaları 15-19 Nisan 2023 tarihlerinde Sivas’ta gerçekleştirildi. Kütahya Belediyespor Basketbol takımı, şampiyonayı elde ettiği başarılı sonuçlarla 4. olarak tamamladı.

Birçok branşta gençler sporla tanıştıran ve elde ettiği başarılar ile Kütahya’nın adını gururla temsil eden Kütahya Belediyespor, basketbol alanında da başarılara imza atmaya devam ediyor.

‘ŞEHRİN ADINI GURURLA TEMSİL ETTİLER’

Kütahya Belediyespor U14 Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlediği U14 Erkekler Bölge Şampiyonasına il birincisi olarak katılmaya hak kazanmıştı. Sivas’ta gerçekleştirilen Anadolu Şampiyonasını 4. olarak tamamlayarak Kütahya’nın adını gururla temsil ettiler.

Kütahya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Genç sporcularımızı elde ettikleri başarılar için tebrik ediyor, önümüzdeki turnuva ve şampiyonalarda başarılar diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *