‘EN İYİ İLHAM VERİCİ KİŞİ’ ÖDÜLÜ BAŞKAN IŞIK’A

177

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Fildişi Sahili Nouveau Regard Ivoirien Derneği tarafından “2023’ün En İyi İlham Verici Kişisi” ödülüne layık görüldü. Fildişi Sahilli birçok öğrenciyi Kütahya’da ağırladıklarını ifade eden Başkan Işık, Denguelé Özerk Bölgesi ile Kütahya arasında kardeş şehir çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla tarafsız kuruluşlarca birçok ödüle layık görülen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Fildişi Sahili Nouveau Regard Ivoirien Derneği tarafından “2023’ün En İyi İlham Verici Kişisi” ödülüne layık görüldü.

‘AFRİKA’DAN BİRÇOK ÖĞRENCİYİ

KÜTAHYA’DA AĞIRLIYORUZ’

İlham verici kişi olarak bu ödülü almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Fildişi Sahili başta olmak üzere Afrika’dan birçok öğrenciyi Kütahya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

KÜTAHYA İLE KARDEŞ ŞEHİR OLACAK

Fildişi Sahili ile Türkiye arasında güçlü bağların olduğunu da aktaran Başkan Işık, Fildişi Sahili’nin Denguelé Özerk Bölgesi ile Kütahya arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması için de çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *