‘ŞİRKETLERİN DEĞERİNİ YAKINDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BELİRLEYECEK’

478

NG Kütahya Seramik’in her yıl iş ortaklarıyla buluştuğu ‘Yükselen Değerler Toplantısında konuşan NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, sürdürülebilirliğin elde edilen başarılarının kalıcı olması için taşıdığı öneme dikkat çekti. Güral, sürdürülebilirliğin yakın gelecekte şirketlerin değerinin belirlenmesi için önemli bir kriter olacağını dile getirdi

SEÇİM SONRASINDA ERTELENMİŞ

TALEPLER GÜNDEME GELECEK

NG Kütahya Seramik’in her yıl iş ortaklarıyla buluştuğu ‘‘Yükselen Değerler Toplantısı” Ng Afyon Wellness & Convention Otel’de düzenlendi. NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, gecede çalışma arkadaşları ve iş ortaklarına seslendi. 2023 yılının zorluklarla geçtiğini ifade eden Güral, “Bu zorlukların içinde değişik etkenler oldu. 100 yılın felaketi depremi yaşadık. Yüksek oranlı enflasyonun etkisi oldu ama sonunda üstesinden gelemeyeceğiz sorunlar yaşamadan yılı bitirdik.” Dedi. Kazanılacak bir yıl olarak gördüğü 2024’ü umutla karşıladığını ifade eden Güral, Türkiye ekonomisinin gelişmesinde ciddi ivmeler kazanıldığını belirtti. Yeni bir ekonomik model ve anlayışın sonuçlarının hem uluslararası piyasada hem de ülkemizde olumlu karşılandığına değinen Güral, şu an herkesin “hele bir şu seçimler geçsin” bekleyişi içinde olduğuna dikkat çekerek seçim sonrasında ertelenmiş taleplerin gündeme geleceğini işlerin olabildiğince açılacağını belirtti.

Ortadoğu’daki ateş genele yayılmazsa Türkiye’de ekonomik anlamda bir talep patlaması olacağı ön görüsünde bulunan Güral, “Mutlaka hedeflerimiz olacak hedeflerimize ulaşmak için moralimizi yüksek tutmamız lazım. 2024 de durağanlaşma yaşamadan hedeflerimize ilerlesek başarı merdivenlerini çıkarız. Sürekli hareket halinde olmamız lazım.” Dedi.

‘KADINLARA HER KADEME YETKİ VERİLMELİ’

Bir dünya markası olmalarında iş ortakları ve çalışanlarının büyük payı olduğuna vurgu yapan Güral,  teşekkürlerini sundu. Çalışanlarının kendilerini geliştirmek yerine durağan bir süreç izleyen firmaların büyümesinin zorluğuna değinen Güral, durağan çalışanlar yerine değişime açık, donanımlı çalışanların şirketlerin büyüme yolculuğunda büyük bir ivme sağlayacağını belirtti. Kadın istihdamının önemine de dikkat çeken Güral, “Uzun yıllardır edindiğim tecrübe ile kadın çalışma arkadaşlarımızın şirkete ayrı bir anlam kazandırdığına şahit oldum. Ailemizin kadınlarının da iş hayatında olmasına çok önem veriyoruz.” Dedi. Güral, kadın çalışanlara sorumluluk ve her kademede yetki vermenin çok önemli olduğunu vurguladı.

‘İŞİNİZDE YENİLİKÇİ FİKİRLER GELİŞMELİSİNİZ’

Firmaların yeniliklere ayak uydurmasının önemine dikkat çeken Güral, özellikle Start up, sürdürülebilirlik ve yapay zeka gelişmelerinin yakından takip edilmesi gerektiğini belirtti. Katılımcılara işlerine yenilik getirmeyi tavsiye eden Güral, “İşinizde yenilikçi fikirler gelişmelisiniz. Bu amaçla kurulmuş start up şirketleri var. Bu şirketler firmalara kendi donanmalarını yansıtıyor.” Dedi. Sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Güral, sürdürülebilirliğin hem işleri verimli, aksamadan eksilmeden devamını sağlamak, elde edilen başarılarının kalıcı olması için şart olduğunu vurguladı.  Sürdürülebilirliğin aynı zaman yaşadığımız dünyayı zarar vermeden, torunlarımıza bırakmak üzere bize bir miras olduğu anlayışından geçtiğini belirten Güral, sürdürülebilirliğin yakın gelecekte şirketlerin değerinin belirlenmesi için önemli bir kriter olacağını dile getirdi. Güral, yapay zekayı üretim süreçlerine adapte etmenin önemine de değindi.

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *