BELEDİYEDE ÇALIŞAN DAİMİ İŞÇİLERİN MAAŞINDA YÜZDE 40 ORANINDA BÜYÜK İYİLEŞTİRME

137

Kütahya Belediyesinde çalışan daimi işçilerin maaşlarında iyileştirmeyi içeren ek protokolü imzalayan Başkan Işık, “Asgari ücretle beraber iyileştirilmiş olan ve hak ettikleri maaş seviyeleri 27-28 bin lira civarındaydı, yüzde 40 artırarak toplam 39-40 bin lira civarında iyileştirme yapılmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kütahya Şubesi arasında imzalanan ek protokolle belediyemizde çalışan 19 daimi işçinin maaşlarında önemli oranda iyileştirmeye gidildi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile Hizmet-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Sabahattin Ödemiş tarafından imzalanan ek protokol, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

SOSYAL YARDIMLAR DA SAĞLANACAK

Yapılan iyileştirmenin çalışma arkadaşlarına ve ailelerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Işık, “Belediyemizde uzun zamandan beri daimi işçi kadrosunda çalışarak şehrimize hizmet eden 19 arkadaşımızın sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesiyle ilgili işveren sendikamız ve işçi sendikamız arasında yapılan görüşmelerin sonucunda vardığımız mutabakatın ek protokolünün imzalanmasını yapıyoruz. Söz konusu protokolde 1 Ocak 2024 tarihinden geçerli olmak üzere asgari ücret dahil aldıkları yevmiyelerine 50. maddede yer alan yemek, 55. maddede yer alan gıda yardımı, 66. maddede yer alan diğer sosyal yardımların tamamına yüzde 40 oranında iyileştirme yaparak halen almış oldukları ortalama 17-18 bin lira civarındaki maaşlarının 39-40 bin liraya çıktığını, asgari ücretle beraber iyileştirilmiş olan ve hak ettikleri maaş seviyeleri 27-28 bin lira civarındaydı, onu da yüzde 40 artırarak toplam 39-40 bin lira civarında tüm yevmiye ve biraz önce bahsettiğim sosyal yardımlardan dolayı iyileştirme yapılmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Hizmet-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Sabahattin Ödemiş ise yaptığı açıklamada, “Yüksek enflasyon ve asgari ücrete gelen zamdan dolayı yapılan ek protokolle arkadaşlarımızın yüzünü güldürdünüz. Bu iyileştirmelerden dolayı Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a emekçilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *