ŞAMPİYONLAR KUPALARINA KAVUŞTU

143

DPÜ Tavşanlı MYO’da düzenlenen turnuvaların futbol ayağında İnternet ve Ağ Teknolojileri 2. sınıfı öğrencileri 16 takım arasından şampiyonluğa uzandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulunda öğrenciler arasında düzenlenen 2023-2024 Güz dönemi futbol ve voleybol turnuvalarında dereceye giren takımlar, kupalarını gerçekleşen törenle aldılar.

İNTERNET VE AĞ TEKNOLOJİLERİ ŞAMPİYON OLDU

Tavşanlı Yerleşkesindeki spor alanlarında düzenlenen turnuvaların futbol ayağında İnternet ve Ağ Teknolojileri 2. sınıfı öğrencileri 16 takım arasından şampiyonluğa uzandı. Dış Ticaret 2. Sınıfın ikinciliği elde ettiği turnuvada, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 1. Sınıfı da üçüncü oldu. 8 takımın katıldığı voleybol turnunasında ise şampiyonluğa uzanan takım yine İnternet ve Ağ Teknolojileri 2. sınıfı oldu. Bilgisayar Programcılığı (İÖ) 1. sınıf öğrencilerinin ikinci tamamladığı voleybol turnuvasında Makine 1. sınıf öğrencileri ise üçüncülük elde ettiler.

SEVGİ VE SAYGI DOLU TURNUVA

Etkinliğin ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Tavşanlı MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, turnuvanın karşılıklı saygı içinde geçtiğine vurgu yaptıktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” özdeyişini hatırlattı ve akademik çalışmaların yanı sıra sportif ve kültürel etkinliklere de ilgi duyan ve turnuvada da bu yönlerini geliştiren öğrencileri tebrik etti.

İZLEYİCİLERE DE TEŞEKKÜR ETTİ

Karşılaşmalarda mücadele eden öğrenciler kadar karşılaşmaları izleyen ve sınıf arkadaşlarının yanında olan öğrencileri de kutlayan Prof. Dr. Çelik, maçların planlamasında ve gerçekleşmesinde emeği geçen öğrenci temsilcisi Ömer Faruk Durak’a ve karşılaşmalarda hakemlik yapan Emre Arslan ve İbrahim Saydan’a teşekkür etti.

Ödül töreninde birinci olan takımlar ödülünü Müdür Çelik’ten aldılar. Dereceye giren diğer takımlara ise ödülleri bölüm başkanı öğretim üyeleri tarafından verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *