KÜTAHYA BELEDİYESİ’NDEN YARI YIL TATİLİNE ÖZEL ETKİNLİKLER

155

Kütahya Belediyesi tarafından öğrencilerin yarıyıl tatilini daha etkin geçirmesi için düzenlenen etkinliklerin ilkinde konuşan Başkan Işık, “İnşallah çocuklarımız gelecek nesillerimizin teminatı olacaklar. Biz onları çok seviyoruz ve onlara çok güveniyoruz” dedi.

‘GELECEK NESİLLERİMİZİN TEMİNATI OLACAKLAR’

Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüm tarafından yarıyıl tatilinde öğrenciler için planlanan etkinliklerden ilki olan “İlkokul Öğrencilerimiz İçin Ben ve Yıldızım Etkinliği”, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla başladı. Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleriyle tek tek ilgilenen Başkan Işık, “İnşallah yarıyıl tatili boyunca değişik gruplarla bu etkinliğimiz sürecek. Her şeyden önce çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanabilmesi için sağlıklı nesiller olarak yetiştirilmesi gerekiyor ve birçok konuda donanımlı, başka yerlerde gördüklerini bu şehirde de isteyen evlatlarımızın o isteklerini ayaklarına getirmek belediye olarak bizim görevimiz. Bizim eğitime destek programımız kapsamında vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza verdiğimiz sözlerin gereği olarak bunları yapmamız gerekiyor. Çocuklarımız inşallah bizlerden daha iyi yöneticiler, daha iyi öğretmenler, daha iyi anne babalar olarak gelecek nesillerimizin teminatı olacaklar. Biz onları çok seviyoruz ve onlara çok güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte kahvaltılarını eden çocuklar, müzik ve dans gösterilerinin ardından yüz boyama etkinliği ve kendileri için özel hazırlanan Ben ve Yıldızım Anı Köşesinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Ressam Ahmet Yakupoğlu Konferans Salonu’na geçen minikler, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan tiyatro oyununu seyretti.

İKİNCİ ETKİNLİK NE ZAMAN?

Kütahya Belediyesinin yarıyıl tatili için düzenleyeceği programlar, 29 Ocak-02 Şubat tarihleri arasında ortaokul öğrencileri için Ben ve Yıldızım Etkinliği ve 27-28 Ocak tarihleri arasında 12. sınıf ile üniversiteye hazırlık öğrencileri için Gençliğin Sesi Tatilin Ritmi etkinliğiyle devam edecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *