SORUŞTURMA BAŞLATILDI

354

Tunçbilek’deki bir kömür ocağında yaşanan kazada göçük altında kalan 38 yaşındaki Hüseyin Kıyak’ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden Kütahya Valisi Musa Işın, Cumhuriyet Savcılığının bir işçinin yaralandığı maden kazasıyla alakalı soruşturma başlattığını açıkladı.

Tavşanlı’da özel bir maden ocağında meydana gelen göçüğün altında kalan bir işçi, uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı.

UZUN UĞRAŞLAR SONUCU KURTARILDI

Tunçbilek İğdekuzu mevkiinde özel bir maden ocağında yaşanan kaza sonrasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan işçi için ekipler seferber oldu. Mahsur kalan işçi Hüseyin Kıyak (38), yoğun çaba sonrasında göçük altından çıkarıldı. Kurtarma ekipleri tarafından sağlık görevlilerine teslim edilen Hüseyin Kıyak’ın ilk müdahalesi olay yerinde yapıldı. Yaralı işçi ardından sağlık görevlileri tarafından Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kütahya Valisi Musa Işın, bir işçinin yaralı olarak kurtarıldığı maden ocağı kazasıyla alakalı Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattığını söyledi.

SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR

Vali Işın yaptığı açıklamada, ekiplerin çalışması sonucu yaralı olarak kurtarılan işçi Hüseyin Kıyak’ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade etti.

Işın, “Bilindiği gibi dün Tavşanlı ilçemize bağlı Tunçbilek beldesinde özel sektörü ait kömür ocağında bir kaza yaşandı. Kazada 38 yaşındaki Hüseyin Kıyak isimli işçimiz yaralandı ve ekiplerimizin çalışma sonucu yaralı olarak kurtarıldı. Yaralı işçimizin tedavisi sürüyor ve sağlık durumu gayet iyi. Yaşanan kazayla alakalı Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı” diye konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *