ÇELİKER TEKNOLOJİ DPÜ TEKNOFEST TAKIMLARININ YANINDA ‘TEKNOLOJİ LİDERLERİ BİRLİKTE YETİŞTİRİLECEK’

118

DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın’ın Çeliker Teknolojiye ziyaretinde TEKNOFEST takımları için de mevcut ve yeni olanaklar ele alındı. Çeliker Teknoloji Şirketi sahibi Mustafa Çeliker, DPÜ TEKNOFEST takımlarına teknik destek sağlama ve staj imkanları sunma konusunda yapılan çalışmalardan da bahsetti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Soydan Serttaş, üniversite sanayi iş birlikleri kapsamında görüş alışverişinde bulunmak üzere Çeliker Teknoloji’yi ziyaret etti.

‘ŞİRKETE DEĞER KATAR’

DPÜ mezunlarını teknoloji sektörüne entegre etmek, staj programları ve TEKNOFEST takımlarına destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ziyaret sırasında Prof. Dr. Özer Aydın, Çeliker Teknoloji Şirketi sahibi Mustafa Çeliker ile bir araya gelerek iş birliği olanaklarını değerlendirdi. Toplantıda öne çıkan konulardan biri, üniversite mezunlarının şirketin ihtiyaçlarına uygun pozisyonlarda istihdam edilmesi oldu. Çeliker, üniversite mezunlarının sahip olduğu güçlü akademik bilgi ve pratiğin, şirketin inovasyon ve gelişim süreçlerine değer katacağını belirtti.

Prof. Dr. Özer Aydın, “Üniversite olarak öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle değil aynı zamanda sektörle entegre edilmiş bir şekilde mezun etmeye odaklanıyoruz. Üniversite-Sanayi iş birlikleri ile öğrencilerimize ve mezunlarımıza yeni iş fırsatları sunmayı ve onları teknoloji dünyasına hazırlamayı hedefliyoruz” dedi.

GERÇEK DÜNYADA UYGULAMA ŞANSI

Ziyaret sırasında TEKNOFEST takımları için de mevcut ve yeni olanaklar ele alındı. DPÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinden mezunları istihdam ederek Endüstri 4.0, Otonom Hava/Kara Araçları ve Akıllı Ev Sistemleri üzerine ürünler ortaya koyduklarını belirten Çeliker, DPÜ TEKNOFEST takımlarına teknik destek sağlama ve staj imkanları sunma konusunda yapılan çalışmalardan da bahsetti. Bu sayede öğrencilerin, iş dünyasıyla daha erken dönemde etkileşimde bulunacaklarını ve projelerini gerçek dünyada uygulama şansı elde edeceklerini vurguladı.

Ziyaret sonrasında DPÜ ile Çeliker Teknoloji şirketi arasında güçlü bir iş birliği fikri benimsendi. Bu işbirliği ile mezunlara ve TEKNOFEST takımlarına fırsatlar sunularak DPÜ ve Çeliker Teknoloji’nin ortak bir teknoloji üssü olması ve geleceğin teknoloji liderlerinin yetiştirilmesi fikrine varıldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *