KİCK BOKSCULAR ŞEHRE 4 MADALYAYLA DÖNDÜ

173

Kütahyalı kick boks sporcuları, Türkiye Okul Sporları Kick Boks Şampiyonasından 4 Madalya alarak şehre büyük bir gururu yaşattı.

Türkiye Okul Sporları Küçükler ve Yıldızlar Kick Boks Şampiyonasından Kütahya 4 madalya kazandı. Kafile Başkanı Fatma Çakır, Antrenörler Ezgi Şebnem Hoşgör, Mehmet Ali Dülger, Umut Yasan ve ilimiz okullarında eğitim gören sporcular Ankara’da düzenlenen şampiyonaya katıldı.

Kütahya’dan katılan farklı kulüplerin sporcu ve Antrenörleri gerek müsabakalar anındaki dayanışma gerekse organizasyon boyunca tüm programlarda birlik beraberlik içinde hareket ederek, Kütahya’yı başarılı bir şekilde temsil ettiler.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Küçükler ve Yıldızlar Kick Boks Şampiyonasına katılan sporculardan Kütahya Belediye Spor Kulübü sporcuları Bilal Efe Budak Yıldız Erkek Kick Light 47 Kg Türkiye 3.sü olarak bronz madalya kazandı.

Ahmet Arabacı Spor Kulübü sporcularından Efe Başoğlu Yıldız Erkek Kick Light 69 Kg Türkiye 3.sü olarak bronz madalya kazandı.

Kütahya Alfa Spor Kulübü sporcularından Ayşe Uçak Küçük Kız Point Fighting 42 Kg Türkiye 1.si olarak altın madalya, Murat Efe Kıyak Yıldız Erkek Point Fighting 63 Kg Türkiye 3.sü olarak bronz madalya 🥉 kazandı.

MÜSABAKALAR SONRASI ANKARA GEZİSİ

Şampiyona sonrası Kütahya Kick Boks kafilesi Anıtkabir, Ankara Kalesi, Gençlik Parkı ve Ulucanlar Cezaevi’ni ziyaret etti. Gençlik Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Sporcularımızı ve antrenörümüzü tebrik ederiz.” İfadelerine yer verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *