PUSULA ARAMA KURTARMA VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ: ‘HERKESİ DOĞAYA BEKLİYORUZ’

160

PADOK’un Tavşanlı’da düzenlediği yürüyüş, Tavşanlı merkezde başladı Tunçbilek merkezde sona erdi. Yürüyüşün eğlenceli geçtiğini ifade eden PADOK lideri Zekiye Kaya, “Ben de denemek istiyorum diyen herkesi doğaya bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Tavşanlı ilçesinde, Pusula Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü (PADOK) yürüyüş düzenledi.

17 KİLOMETRELİK ROTA

PADOK lideri Zekiye Kaya, her pazar düzenli şekilde Kütahya ve ilçelerinde düzenli yürüyüşler yapıldığını belirtirken bu haftaki etkinlik hakkında şunları söyledi: “Yürüyüşler Antrenör veya yürüyüş lideri eşliğinde yapılmaktadır. Bu haftada en çok merak edilen yerlerden biri olan Yaylacık ormanlarinda 17 km’ lik bir yürüyüş gerçekleştirildi. Tavşanlı merkezden başlanılan yürüyüş orman evine, oradan Tunçbilek barajına ve baraj kenarından yürünerek Tunçbilek merkezde bitirilmiştir.” Şeklinde konuştu.

PATİKA YOLLAR TERCİH EDİLDİ

Grubun eğimli arazide patika yolları tercih ettiğini ifade eden Kaya, “Molalarda küçük bilgilendirmeler yapılarak kendi belirledikleri rotada yılkı atlarını görebilmek hayaliyle sağlıklı ve eğlenceli yürüyüş yaptık.Tavşanlı’da merak edilen bir çok yer var ve zaman zaman bu yerlerde yürüyüş yapıyoruz. Ben de denemek istiyorum diyen herkesi doğaya bekliyoruz.”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *