SALON FUTBOLUNDA İKİ ŞAMPİYON DA DPÜ

154

DPÜ ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakalarında kadın ve erkek takımı yenilgi almadan şampiyon olarak Süper Lig’e yükselme maçlarına katılmaya hak kazandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) düzenlenen TÜSF Salon Futbolu Bölgesel Lig Karşılaşmaları tamamlandı. DPÜ Kapalı Spor Salonu’nda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleşen turnuvaya kadınlarda Kütahya Dumlupınar, Alanya Alaaddin Keykubat, Eskişehir Osmangazi ve Eskişehir Teknik üniversiteleri ile erkeklerde Kütahya Dumlupınar, Alanya Alaaddin Keykubat, Eskişehir Osmangazi, Niğde Ömer Halisdemir Uşak ve Bursa Teknik üniversiteleri katıldı.

REKTÖR İKİ MAÇI DA TRÜBÜNDEN İZLEDİ

Turnuvada Kadın takımı Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Erkek takımı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile oynadığı karşılaşmaları takip etmek için Kapalı Spor Salonuna gelen Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, takımların sporcuları ve çalıştırıcılarıyla sohbet etti. Her iki karşılaşmayı da tribünde öğrencilerin arasında takip eden Rektör Kızıltoprak, karşılaşmaların öncesinde yaptığı konuşmada takımlara başarılar diledi ve takımı desteklemeye gelen öğrencilere teşekkür etti.

KADIN TAKIMI TÜM MAÇLARINI KAZANARAK ŞAMPİYON OLDU

DPÜ Kadın Salon Futbolu Takımı turnuvadaki ilk maçında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile karşılaştı ve karşılaşmayı 5-1’lik sonuçla kazandı. Turnuvanın ikinci maçında Eskişehir Teknik Üniversitesi ile karşılaşan ve salondan 6-1’lik skorla galip ayrılan takım son maçında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesini 8-1 yenerek turnuvayı tüm maçlarını kazanarak şampiyon tamamladı.

Kadınlar kategorisindeki turnuvada Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ikinci, Eskişehir Teknik Üniversitesi ise üçüncü olarak TÜSF Kadınlar Salon Futbolu Süper Ligi’ne yükselme maçlarına katılmaya hak kazandı.

ERKEK TAKIMI YENİLGİ ALMADI

DPÜ Erkek Salon Futbolu Takımı ise turnuvadaki ilk maçında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile karşılaştı ve salondan 7-4’lük sonuçla galip ayrıldı. Turnuvanın ikinci maçında Bursa Teknik Üniversitesi ile karşılaşan ve rakibini 9-2’lik skorla geçen DPÜ, üçüncü maçında ise Uşak Üniversitesini 4-0 mağlup ederek üçte üç yaptı.

Turnuvanın dördüncü maçında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesiyle 1-1 berabere kalan DPÜ, şampiyonluk maçında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesini 4-2 yendi ve şampiyonluğa uzanan taraf oldu. Turnuvada Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ikinci, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ise üçüncü olarak TÜSF Erkekler Salon Futbolu Süper Ligi’ne yükselmek için düzenlenecek turnuvada yer alma hakkı elde etti.

Turnuvanın ardından her iki kategori için de kupa töreni düzenlendi. Erkek takımı ödülünü maçı canlı takip eden Rektör Kızıltoprak’ın elinden aldı. Kadın takımı ise şampiyonluk kupasını Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek verdi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *