ÇÖK-KAPAN-TUTUN HAYAT KURTARIR

2471

Afetlere karşı dirençli toplum oluşturulması amacıyla Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü personeline eğitim verildi. Çök-kapan-tutun uygulaması ve tüm personelin katılımıyla bina tahliye tatbikatı gerçekleştirildiği eğitimde Zorunlu Deprem Sigortasının önemine de vurgu yapıldı

AFAD tarafından Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personele Afet Farkındalık Eğitimi verildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü konferans salonunda öğleden önce ve sonra olmak üzere 2 grup olarak yapılan eğitimlerde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapıldı.

TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI

AFAD Eğitmeni Lütfiye Ulus Karadağ tarafından verilen eğitimde; olası bir deprem anında çok önemli olan çök-kapan-tutun uygulaması ve tüm personelin katılımıyla bina tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Toplumun afet ve acil durumlar konusundaki farkındalığını ve hazırlıklı olma seviyesini geliştirmek amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından verilen Afet Farkındalık eğitimleri ile; afetlere karşı dirençli toplum oluşturulması amaçlanıyor.

Eğitim sonunda katılan tüm personele AFAD Afet Farkındalık Eğitimi Katılım Sertifikaları verilerek, duyarlılıklarından dolayı teşekkür edildi ve afetsiz ömürler dilendi.

OGM
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *