GIDA DENETİMLERİ SIKILAŞTI

799

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi tarafından marketlerde yapılan gıda denetimlerinde haksız yere fiyat artıran firma, depo ve marketlere gerekli cezai işlemlerin uygulandı. Raf fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farkın önlenmesi adına, denetimler devam edecek

Tüm yurtta olduğu gibi Kütahya’da da kent merkezinde ve ilçelerde bulunan marketlerde temel gıda ürünlerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kütahya’daki denetimlerin merkezinde Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi vardı.

Son günlerde gündemde olan raf fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farkın önlenmesi adına, Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetim yaptı.

Kütahya Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların güvenilir ortamda alışveriş yapabilmesi adına şehir merkezindeki ulusal ve yerel zincir marketlerde ve depolarda yapılan denetimlerle fahiş fiyat, stokçuluk ve raf fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı. Zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihleri denetimini de gerçekleştirdi.

İNCELEMELERİN BAŞINDA SIVIYAĞ GELDİ

Yapılan denetimlerde, vatandaşın gündeminde olan sıvıyağ başta olmak üzere, ekmek, şeker, süt ve süt ürünleri, bakliyat ürünleri, un gibi temel gıda maddeleri ve diğer ürünlerin de raf ve kasa fiyatları ile birlikte son kullanma tarihleri denetlendi.

Kütahya Valiliği denetim ekipleri de, fahiş fiyat ve stokçuluğu önlemek için sahadaydı.

Kütahya Valiliği koordinesinde, tüm ilçelerde vatandaşları mağdur edecek fahiş fiyat, raf ve kasa fiyatı arasındaki uyumsuzlukların tespitine yönelik denetimleri kararlılıkla sürdürdü.

Denetimlerde haksız yere fiyat artıran firma, depo ve marketlere gerekli cezai işlemlerin uygulandı. Denetimlerin vatandaşların menfaatleri doğrultusunda bundan sonra da süreceği bildirildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *