BEYAZ PERDENİN KALBİ AİZANOİ’DE ATACAK

583

Beyaz perdenin kalbi antik dünyanın eşsiz kalbi Aizanoi’de ikinci kez atacak. Musa Göçmen Senforock Festival açılış konseri ile başlayacak 2 bin 252 kısa filmin yer aldığı Kısa Film Festivali, Göksel’in muhteşem şarkılarıyla sona erecek

2 Haziran’da başlayacak Aizanoi Kısa Film Festivali öncesi tüm detaylar Vali Ali Çelik’in başkanlığında düzenlenen toplantıda istişare edildi.

Festival, Musa Göçmen Senforock Festival Açılış Konseri ve kısa film gösterimleriyle 2 Haziran saat 20.30’da Valilik önünde başlayacak.

3 Haziran’da Türk sinemasının bilge yönetmeni Ahmet Uluçay’ı Anma Gecesi ile devam edecek festivalde, Valilik önünde saat 20.30’da “Ardında Kalanlar” adlı belgeselin gösterimi sunulacak.

GÖKSEL SAHNEDE OLACAK

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde yapılacak festivalin son gününde Göksel sahnede olacak.

Türk pop rock müziğinin sevilen ismi Göksel, 4 Haziran saat 20.30’da birbirinden güzel şarkılarını Aizanoi Antik Kenti’nde sevenleri için seslendirecek.

Festival kapsamında düzenlenen, uluslararası 2 bin 252 kısa filmin yer aldığı kısa film yarışmasının ödül töreni ve gala gecesi dünyanın ilk borsası, Anadolu’nun en sağlam Zeus Tapınağı’yla antik dünyanın eşsiz kenti Aizanoi Antik Kenti’nde yapılacak.

ÜNLÜ İSİMLER FESTİVALDE AĞIRLANACAK

Festival kapsamında; oyuncu, yönetmen ve senarist Müfit Can Saçıntı, yönetmen Nazif Tunç, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven gibi birbirinden değerli isimler de sinemaseverlerle söyleşilerde buluşacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *