‘EKONOMİ MARKETTE DEĞİL TARLADA ÇÖZÜLÜR’

546

Türkiye’nin şuan yaşadığı en büyük problemin ekonomi olduğunu vurgulayan Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, “Ekonomiyi düzeltmek marketlerde alacağınız önlemlerle mümkün olmaz. Çözümü tarlada bulmak zorundasınız.” Dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresinde yeniden İl Başkanlığına seçilen Osman Gezgin Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı’nda basın mensuplarını ağırladı.

‘ERBAKAN YİNE GELECEK’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ağırlamaktan duyduklarını memnuniyeti dile getiren Osman Gezgin, kongrenin çok heyecanlı, keyifli ve coşkulu geçtiğini ifade etti. Gezgin, Genel Başkan Erbakan’ın esnaf ziyareti için yakın zamanda yeniden Kütahya’ya geleceğini de iletti. 

Türkiye’nin şuan yaşadığı en büyük problemin ekonomi olduğunu vurgulayan Gezgin, “İktidarımız belirli önlemler almaya çalışıyor. Lakin biz vatandaşlarımızda bunu hissedemiyoruz. Ekonomiyi düzeltmek marketlerde alacağınız önlemlerle mümkün olamaz. Siz markette değil esas tarlada çözüm bulmak zorundasınız. Bugün gübre ve mazot fiyatlarının ciddi anlamda artmış olması gıda maliyetlerinin tarlada çalışan çiftçilerimizin maliyetleri arttığı için gıda maliyetlerine yansımış oluyor.” Dedi. Gezgin, Yeniden Refah Partisi olarak ekonomide sorunların çözümünü her zaman olduğu gibi üretim, istihdam ve ağır sanayide gördüklerini ifade etti.

‘PROJELERİN İZİ YOK’

Kütahya Belediyesi’nin son günlerine yaklaşmasına rağmen birçok projenin sahada henüz izlerini görünmediğini dile getiren Gezgin, Belediyelerin kaldırım ve asfalt çalışmalarının rutin, yapmaları gereken hizmetler olduğunu belirtti.

Atakent bölgesinde yepyeni kaldırımların söküldüğünü ifade eden Gezgin, Hiçbir çökme, yıpranma, eskime olmayan kaldırımların yeni baştan yapıldığını savundu. Mahalle sakinleri hizmete karşı çıktığımı düşünmesin ben de o mahallede yaşıyorum. Yapılan çalışma evimin önünden geçiyor. Ama daha kenar mahallelerde özellikle Sporkent’te kaldırım çalışmaları yokken yeni kaldırımların sökülüp yeniden yapılması bizim kaynaklarımızın yanlış yönlendirildiği anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

‘KALDIRIMLAR KIŞIN PATLAR’

Asfalt çalışmalarının vatandaşa hiç hissettirilmeden gece gündüz çalışarak yapıldığı için teşekkür eden Gezgin, “Kaldırımlarda ise yanlış teknikler uygulanıyor. Kışın sorun yaşacağız. O kaldırımlar patlayacak.” Dedi.

Ilıcada Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 15 bin kişilik istihdam, Vazo Kule projesi vaatlerine de hatırlatan Gezgin,  Vazo Kule’yi bambaşka bir proje ile ilk kez kendilerinin dile getirdiğini belirtti. “O projeyle ilgili de diğer partilerden Alim Bey’e acımasız bir yaklaşım geldi.” ifadelerini kullanan Gezgin, projesinin bir ticarethane olduğunu,  istihdam sağlayacağını ve hunharca eleştirilmemesi gerektiğini belirtti.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *