‘BU ŞEHRİ SANATÇILAR MARKA ŞEHİR YAPACAK’

212

Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Türk Çini Sanatı Yarışmasında sanatçılara ödüllerine veren Başkan Işık, “Sanatçılarımız bu şehri marka yapacak en kıymetli varlıklarımız.” dedi.

2023 Yılı Kültür-Sanat Sezonu final etkinlikleri kapsamında Uluslararası 1. Türk Çini Sanatı Yarışması ödül töreni Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Düzenlenen törende başarılı olan sanatçılar, ödüllerini Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’tan aldı.

‘BU ŞEHİR ÇOK KIYMETLİ’

Sanatçıların bu şehir için çok kıymetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Türk çini sanatını dünyaya tanıtan, bu sanata emek veren tüm sanatçılarımıza canı gönülden tebrik ediyorum. Sanatçılarımıza moral vermek, destek olmak, geleceğin yaşayan insan hazinelerine adaylar yetiştirmek hocalarımızın ve bu insanların görevi. Bu şehir çok kıymetli. Sanatçılarımız bu şehri marka yapacak en kıymetli varlıklarımız. Biz onun için sanat olan, spor olan, hizmet olan her alanda olmaya devam edeceğiz. Sizleri yanımızda gördükçe bu tür etkinliklerde şehrimiz adına, şehrimize değer katarak güzel sonuçlara ulaştıkça biz daha da mutlu oluyoruz. Titiz bir değerlendirmeyle hakkı gözeterek, Hakka inanarak sıralamayı zorlansalar da yapan değerli jüri üyelerimize, bu ortamı sağlayan belediyemizdeki değerli mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Üç kategoride ödüllerin verildiği Uluslararası 1. Türk Çini Sanatı Yarışması’nın Evâni kategorisinde; Sema İbişoğlu birinci, Zeynep Aydın ikinci, Müyesser Aslan üçüncü oldu. Torna (çark) kategorisinde; Nurettin Çetin birinci, Ahmet Çetin ikinci, Necibe Saka üçüncü oldu. Kâşî kategorisinde ise Mustafa Torun birinci, Talip Yel ikinci, Hakan Çetin üçüncü oldu.

Ayrıca yarışmanın jüriliğini yapan UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ve Çini Sanatçısı Fahri Dr. Mehmet Gürsoy, Çini Sanatçısı İsmail Yiğit, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Çini-Seramik Teknolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Öğr. Gör. Sezin Kara, Öğr. Gör. Fikret Aydoğdu ile Öğr. Gör. Özkan Tokaç, Çini Torna Sanatçıları Mustafa Dumanlar, Mehmet Yıldırım ve Ali Buzkan teşekkür belgelerini il protokolünden aldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *