KUTSO İLE İŞKUR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI: KADIN İSTİHDAMINI ARTIRCAK ADIM

125

KUTSO ve İŞKUR arasında imzalanan protokol anlaşması ile kadın istihdamını artırma ve iş gücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılama yolunda önemli bir adım atıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) arasında tüm sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikte kadın işgücünün temin edilerek kadın istihdamının artırılması amacıyla protokol imzalandı.

Bu iş birliği kapsamında, KUTSO’ya üye işletmeler, İŞKUR’un sunduğu istihdam hizmetlerinden, aktif işgücü hizmetleri kapsamındaki kurs ve programlardan, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden, iş kulübü faaliyetlerinden, işe yerleştirme hizmetlerinden ve mevcut istihdam teşviklerinden faydalanabilecek.

ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ve Kütahya Çalışma ve İş Kurumu, bu iş birliği ile kadın istihdamını artırma ve iş gücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılama yolunda önemli bir adım attı. Protokol, Kütahya’daki tüm sektörlerde nitelikli kadın iş gücünün artmasına ve bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *