İSTİHDAMIN YENİ ÜSSÜ ZAFER OSB OLACAK ‘TÜM ARSALAR TAHSİS EDİLDİ’

384

Zafer OSB Yönetim Kurulu Hatay’a koordinatör vali olarak görevlendirilen Kütahya Valisi Ali Çelik’in başkanlığında, Hatay Afet Koordinasyon Merkezinde toplandı. 41 parselin tamamının satıldığını açıklayan Vali Çelik, Altıntaş Zafer OSB’de 17 bin 250 kişinin istihdam edileceğini, 6 firmanın da inşaat çalışmalarına başladığını belirtti

Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilk kez bir araya geldi.

TOPLANTI HATAY’DA YAPILDI

Toplantı, depremlerin hemen ardından Hatay’a koordinatör vali olarak görevlendirilen Kütahya Valisi Ali Çelik’in başkanlığında, Hatay Afet Koordinasyon Merkezinde yapıldı.

Yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda arsa tahsisleri görüşüldü.

17 BİN 250 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

41 parselin tamamının satıldığını açıklayan Vali Ali Çelik, 37 firmanın üretim yapacağı üretim ve istihdamın yeni üssü Altıntaş Zafer OSB’de 17 bin 250 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

5 FİRMA YIL İÇERİSİNDE ÜRETİME GEÇECEK

Yıl içerisinde 5 firmanın üretime geçmesinin öngörüldüğünü dile getiren Vali Çelik 6 firmanın da inşaat çalışmalarına başladığını belirterek, “Ülkemiz ve Kütahya’mız için hayırlı olsun” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *