KÜTAHYA SOKAKLARININ ‘YUNUSLARI’ İKİ YAŞINDA

540

Motosikletli Polis Timlerinin kuruluşunun ikinci yılı sebebiyle Yunus Timleriyle bir araya gelen Vali Ali Çelik, suçlulara göz açtırmayan, mağdurlara hızır gibi yetişen Yunusların, iki yılda 314 şahsı yakaladığını söyledi. Vali Çelik, Yunusların, uyuşturucuyla mücadeledeki büyük rolüne de değindi

Başta asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, meydana gelen olaylara en kısa sürede müdahale edilmesi ve şüpheli şahısların yakalanmasında etkin bir şekilde görev alan Kütahya Yunus Timi iki yaşında.

Vali Ali Çelik, Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Motosikletli Polis Timlerinin (Yunus) kuruluşunun ikinci yılı sebebiyle Kütahya Polisevinde, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve Yunus Timleriyle bir araya geldi.

“SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR”

Motosikletli Polis Timlerinin kuruluşunu kutlayan Vali Ali Çelik, “İlimizde girilmedik cadde ve sokak bırakmayan, suçlulara göz açtırmayan, mağdurlara hızır gibi yetişen göz bebeğimiz Kütahya Yunus Timlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, zorlu mesailerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Yunus Timlerinin 2 yıllık faaliyetlerini değerlendiren Vali Çelik, 94 bin 229 kişinin sorgusunun yapıldığını çeşitli suçlardan hakkında arama kararı olan 314 şahsın yakalandığını söyledi.

“UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK”

Uyuşturucuya geçit vermeyen ekiplerin denetim ve uygulamalarda 304 gram esrar, 609 gram metamfetamin, 402 gram bonzai, 11 bin 532 adet narkotik hap ele geçirdiğini aktaran Vali Çelik, 287 kişinin yakalandığını açıkladı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *