DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN BAYRAM HEDİYESİ KÜTAHYA’DAN: BAŞKAN IŞIK YOLLADI VALİ ÇELİK İLETECEK

258

71 gündür koordinatör vali olarak Hatay’da görev yapan Vali Ali Çelik, Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü himayesinde UNESCO Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün ve ekibince hazırlanan Gülnaz bebekleri ve bez kedileri hediye edecek.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi bünyesinde Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün ve ekibinin depremzede çocuklar için yaptığı bayram hediyelerini Hatay’da görev yapan Vali Ali Çelik’e ulaştırmak üzere teslim aldı.

Kütahya Belediyesi, Etüd Proje Müdürlüğü bünyesinde depremzede çocuklar için örnek bir uygulamayı hayata geçirdi. Etüd Proje Müdürlüğü himayelerinde UNESCO Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün ve ekibi tarafından depremzede çocuklar için 43 bez bebek ve 30 kedicik el emeği göz nuruyla yapıldı.

Yapılan oyuncakları Hatay’da görev yapan Vali Ali Çelik’e ulaştırmak üzere teslim alan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu eserleri belediyemiz aracılığıyla valiliğimize teslim edip Hatay’da görevde bulunan Sayın Valimize ulaştırılmak üzere hızlı bir şekilde yola çıkaracağız. Tamamen gönüllülük esasıyla hiçbir bedel almadan ve istemeden bu bebeklerin yapımında emeği geçen başta şehrimizin tescilli sanatçısı Şaziye Hanım olmak üzere diğer annelerimize ve sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi. 

‘TÜRK MİLLETİNİN ASALETİNİ GÖSTERDİ’

Belediye konağında iki aylık süre boyunca bu bebeklerin el emeği göz nuru dökülerek tek tek anneler tarafından yapıldığını dile getiren Başkan Işık, “Depremzede çocuklarımızın morallerinin düzelmesi, bayram öncesi onlara bir hediye olarak Kütahya’dan yardım elinin uzatılması için belediyemize teslim ettiler. Buradan da Sayın Valimize ve orada hizmet veren tüm hemşehrilerimize bir kez daha teşekkürlerimizi, saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Gerçekten zor zamanda Türk Milletinin nasıl asil bir damara sahip olduğunu milletimiz gösterdi. Kütahya’mız, yardım kampanyaları başta olmak üzere canla başla oraya ilk günden bugüne yardımlara devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *