“İYİLİĞİN PEŞİNDEN GİDİN”

557

Necip Fazıl Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle akşam yemeği yiyen Vali Ali Çelik, “Benim sizlere bir abi olarak söyleyebileceğim şey iyi olanın, iyi insan olmanın, iyiliğin peşinden gidin. Hayatınızda iyiliğe doğru attığınız her adım sizin enerjinizi içinizde taşıdığınız isteklerinizin her birinin bir yardımsever, gönüllü elçileri olacak.” Dedi

Vali Ali Çelik, Necip Fazıl Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Pansiyonun yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek sırasına giren Vali Çelik, yemeğini de öğrencilerin arasında yedi.

Davetleri için öğrencilere teşekkür eden ve bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Ali Çelik, yurt anılarını paylaştı.

ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Öğrencilerle yemek sonrası hedefleri ve hayallerine dair de sohbet eden Vali Ali Çelik, “Hayat amaçlarınız, hedefleriniz ve disiplin duygunuz sizin ne olacağınıza ilişkin dünyanın en iyisi olma konusunda sizi destekleyecek bir enstrüman; ama azim ve kararlılık gerekiyor. Aranızda başarısız olma ihtimali olan bir yüz göz, sima görmedim. Hepiniz isteklerini başarabilecek ışıltıdasınız, enerjiye sahipsiniz. Ancak içinizdeki çalışma gayreti ve disipline dair bir fikrim yok. Bunu da siz buradan çıktıktan sonra yerine koyarsanız dünyada olmak istediğiniz her şeyi olabilirsiniz. Benim sizlere bir abi olarak söyleyebileceğim şey iyi olanın, iyi insan olmanın, iyiliğin peşinden gidin. Hayatınızda iyiliğe doğru attığınız her adım sizin enerjinizi içinizde taşıdığınız isteklerinizin her birinin bir yardımsever, gönüllü elçileri olacak. O iyiliği büyütmek için de çaba sarf edin” diye konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *