PAZARLAR HALK EĞİTİM MERKEZİ DEPREMZEDELER İÇİN FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYOR

31766

Depremzedelerin soğuktan etkilenmemesi için giyim atölyelerinde hızla kışlık kıyafet ürettiklerini ifade eden Pazarlar Halk Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan, “Yüzlerce mont, bere, atkı hazır. Bu sayı sürekli artacak. Depremzedeler için bir fabrika gibi çalışıyoruz” dedi

KIŞLIK KIYAFET ÜRETİMİ YAPILIYOR

Tüm Türkiye’yi sarsan depremin ardından yurdun dört bir yanında deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için harekete geçildi.

Depremzedelere destek olmak için Pazarlar Halk Eğitim Merkezi de büyük bir seferberlik başladı. Dondurucu soğuğun etkili olduğu deprem bölgesindeki vatandaşlara katkıda bulunmak için üretim yaptıklarını belirten Pazarlar Halk Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan, açıklamalarda bulundu.

Halk Eğitim Merkezinde yoğun bir katılımla kıyafet ürettiklerini ifade eden Abdullah Çalışkan, “Sadece mont kaban değil. Şu an polar battaniye, bere atkı, eşofman takımı aklınıza ne gelirse. Hepsinin üretimine devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYORLAR’

Üretimin iki usta öğretici koordinesi ile yapıldığını belirten Çalışkan, “Arkadaşlarımız giyim kurslarımızda görevli. Yanlarında kendi kursiyerleri ile beraber tüm makinelerimiz şu an aktif bir şekilde kullanılıyor” dedi. Tüm kursiyerlerin gönüllü olarak çalıştığını vurgulayan Çalışkan, “Kurslarımız tatil oldu ancak dikiş kursunda makine kullanmayı öğrenen kadın kursiyerler burada. Paketleme için gönüllü çalışan vatandaşlarımız var” şeklinde konuştu.

Pazarlar Halk Eğitim Merkezi’nde yoğun bir üretim olduğuna dikkat çeken Çalışkan, şu ifadeleri kullandı: “56 mont yapıldı. 30 tane daha geliyor. Yüzlerce diğer kıyafet hazır. Bu sayı sürekli artacak. Depremzedeler için bir fabrika gibi çalışıyoruz.”

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *