KÜTAHYA BELEDİYESİ’NDEN TAKVİYE EKİP

405

Kütahya Belediyesi Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası vakit kaybetmeden gönderdiği 4 araç ve 19 personellik ekibe ek olarak 2 araç ve 14 personel daha takviye olarak yaraları sarmak üzere deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan depremin ardından tüm birimleriyle seferber olan Kütahya Belediyesi, ilk etapta gönderdiği 4 araç ve 19 personele ek olarak bugün 2 araç ve 14 personel daha göndererek depremin yaralarını sarmaya çalışacak.

‘YARDIMLAR DEVAM EDİYOR’

Personelleri uğurlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Hepimizi yaralayan ve üzen Kahramanmaraş merkezli yaklaşık 14 milyon insanımızı doğrudan etkileyen depremle ilgili Türkiye’deki yardım kampanyaları devam ediyor. Şehrimizden de ilimizden de bu konuda bir taraftan yardım malzemeleri bir taraftan da nitelikli personel, araç ve iş makinesi yardımları devam ediyor.” Dedi.’

Geçtiğimiz gün gönderilen ekiplere 14 itfaiyecinin daha Hatay başta olmak üzere deprem bölgesine takviye güç olarak gönderildiğini ifade eden Başkan Işık, “Simav ve Gediz itfaiyelerinin de katkısıyla ekibimizi uğurlamak için buradayız. Rabbim onlara kazasız, belasız, sağlıkla ve sıhhatle hizmet etmeyi nasip etsin, bizi de ülkemizi de bu sıkıntılı durumdan kurtarsın diyorum. Ayrıca araçlarımızda özellikle çocuklarımız için tıbbi yardım malzemeleri de var. Bir an önce bölgeye ulaşması için arkadaşlarımızı uğurluyoruz” ifadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *