DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN RÜMEYSA YILDIZ’IN ADI DPÜ’DE YAŞAYACAK: ‘SONSUZA KADAR ÖĞRENCİMİZ OLACAK’

417

Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitiren DPÜ öğrencisi Rümeysa Yıldız anısına kampüs fidan dikildi. Yıldız’ın, edebiyen, DPÜ öğrencisi olarak kalacağını vurgulayan Rektör Uysal, “Rümeysa’nın ve deprem felaketinde vefat eden diğer öğrencilerimizin isimlerini üniversitemizde yaşatacağız.” dedi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden DPÜ öğrencisi Rümeysa Yıldız Anısına Hatıra Ormanı etkinliği gerçekleştirildi.

Evliya Çelebi Yerleşkesinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik, Eğitim Fakültesi dekan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Özdoğru, Kütahya Tema Vakfı üyelerinin yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel de katıldı.

‘KAYBETTİĞİMİZ HER ÖĞRENCİMİZİN

ADINI DPÜ’DE YAŞATACAĞIZ’

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Rümeysa’mız bizim öğrencimizdi, hâlen de öğrencimizdir. Edebiyen, kıyamete kadar da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin öğrencisi olarak kalacaktır. Rümeysa’nın ve deprem felaketinde vefat eden diğer öğrencilerimizin isimlerini üniversitemizde yaşatacağız. Öğrencimiz adına fidanlar dikiyoruz, hatimler okuyoruz. Biraz önce de yabancı öğrencilerimizin programındaydım. Vefat eden öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza hatimler okumuşlar dualar etmişler. Milletimiz güçlüdür, insanımız şefkatlidir, yardımseverdir. Hep beraber inşallah bu yaraları saracağız. Bu etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve özellikle de TEMA Vakfı yetkililerine teşekkür ediyorum. Rümeysa Yıldız ve depremde hayatını kaybeden tüm öğrencilerimiz için Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim yaralı kardeşlerimize acil şifalar versin, böylesi ağır felaketlerden bizi muhafaza etsin.”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *