RİSKLİ ALANLAR BELİRLENECEK

336

Depremin ardından başlatılan Mikro Bölgelendirme çalışmaları ile jeolojik ve jeofizik etütler yapılarak Kütahya Merkez ilçesinin jeolojik ve jeofizik yapısı belirlenecek. Yapılan çalışma ile birlikte riskli alanlar belirlenerek yeni yapılaşmalar için önemli bir veri elde edilecek

Kütahya Belediyesi, Kahramanmaraş depremi sonrasında yeniden gündeme gelen güvenli zemin ve yapılar için İller Bankası işbirliği ile Mikro Bölgelendirme çalışmalarına başladı.

İLK ADIM ATILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın direktifleri ile Kahramanmaraş depremi öncesinde başlatılan Mikro Bölgelendirme çalışmaları için ilk adım atıldı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, İmar ve Şehircilik Müdürümüz Bahadır Halil Bahşi’nin yer aldığı toplantıda İller Bankası uzmanları ile görüşme gerçekleştirildi.

KÜTAHYA’NIN JEOLOJİK VE JEOFİZİK YAPISI İNCELENECEK

Yaşanan deprem öncesinde konu ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yapılan müracaat sonrasında, İller bankası uzmanları Başkanı Işık’ı makamında ziyaret ederek yapılacak çalışmanın yol haritası belirlendi. Yapılacak çalışma ile birlikte Belediye mücavir alan sınırları içindeki tüm alanlarda jeolojik ve jeofizik etütler yapılarak Kütahya Merkez ilçesinin jeolojik ve jeofizik yapısı belirlenecek.

Yapılan çalışma ile birlikte riskli alanlar belirlenerek yeni yapılaşmalar için önemli bir veri elde edilecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *