‘SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK’

616

Orman kadastro mevzuatı eğitiminde konuşan Bölge Müdürü Erdal Dingil orman işgallerinin artması ve orman içi yerleşimlerin yarattığı sıkıntılar nedeni ile orman kadastro ve mülkiyetine büyük görevler düştüğünü dile getirdi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü tarafından yapılan hizmet içi eğitimler tüm İşletme Müdürlerinde tamamlandı.

MERAK EDİLENLER YANITLANDI

Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir Başkanlığında düzenlenen eğitimlerde;  orman kadastro mevzuatı hakkında genel bilgiler aktarıldı. ORBİS’de yer alan Kadastro ve Mülkiyet alanının etkin kullanımı, orman kadastro dosyalarının içeriği ve eksik dosyaların tamamlanması, GeoPortal’ da Kurum görüşü sorulan taşınmazların nasıl incelenmesi gerektiği ve tapulu kesim yönetmeliği konular hakkında bilgiler verildi ve merak edilenler yanıtlandı.

‘ORMAN İŞGALLERİ ARTTI’

Bölge Müdürü Erdal Dingil; hizmet içi eğitim programı dahilinde Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü tarafından verilen bilgilerin, verimlilik ve etkinliğin artırılmasına büyük önem taşıdığını belirterek, orman işgallerinin artması ve orman içi yerleşimlerin yarattığı sıkıntılar nedeni ile orman kadastro ve mülkiyetine büyük görevler düştüğünü dile getirdi ve bu eğitimlerin bu noktada çok faydalı olduğunun altını çizdi. Başarılı bir eğitim dileğinde bulunan Erdal Dingil, katılımcılara teşekkür ederek, başarılar diledi.

Hizmet içi eğitimine Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Seyfettin Aydın ve teknik personel katıldı.

BÜNYAMİN ÇAPGULAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *