STK’LAR DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN BİR ARAYA GELDİ: GÜN DESTEK GÜNÜ

4121

Bayramda bir depremzede çocuk da ben giydirmek istiyorum diyen vatandaşlar için Kütahya’da faaliyet gösteren çok sayıda STK bir araya gelerek bir etkinlik hazırladı. Bugün Hanedan Konağı’nda gerçekleştirilecek programın tüm bağışları depremzede çocuklara bayramlık olacak.

ÇOCUKLARA BAYRAMLIK KAMPANYASI

Kütahya’daki çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu bir araya gelerek Kütahya’ya gelen depremzede çocuklar için harekete geçti.

Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Derneği, Biyonik Kulaklı Engelliler Spor Kulübü Derneği, Özel Eğitim Down Sendromlular Derneği, Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği, Kütahya MS Yaşam Derneği, Kütahya Kültür Derneği, Engelliler Umut Spor Kulübü, Kütahya Çölyak ve PKU Yaşam Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi Depremzede Çocuklara Bayramlık Gecesi düzenliyor.

Hanedan Konağında bugün gerçekleştirilecek programda “Ailelere iftar” “Çocuklara Özel Etkinlikler” Ramazan Sohbeti” gerçekleştirilecek.

BİR BİLET 300 TL

Programdan elde edilen gelirle Kütahya’ya gelen depremzede çocuklara bayramlık alınacak,  çocukların yüzündeki gülümsemeye vesile olunacak. Bu mutluluğa dahil olmak isteyen Kütahyalılar, 300 TL fiyatındaki bilet ile “IBAN:TR530001000179976576835002”hesabına EFT yaparak “0 553 647 91 87” nolu numaradan rezervasyon yaptırabilecek. Etkinlik programa katılmadan gönderilecek bağışlara da açık.

Derneklerde yapılan açıklamada kampanyanın Kütahya Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü “27945” sayılı yardım toplama iznini aldığı da vurgulandı.

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *