‘DUYARSIZLIK ENGEL OLUYOR’

306

Organ bağışının önemine dikkat çekmek ve organ bağışı hakkındaki farkındalığı arttırmak, amacıyla Kütahya Porselen çalışanları için düzenlenen etkinlikte konuşan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, bağışçı sayısı yetersizliği nedeniyle nakil beklerken hayatını kaybeden insanlara dikkat çekti

Kütahya Porselen, 3-9 Kasım “Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışının önemine dikkat çekmek ve organ bağışı hakkındaki farkındalığı arttırmak, amacıyla şirket çalışanlarına yönelik bilinçlendirme etkinliği düzenledi.

Kütahya Porselen, 7 Kasım 2022 tarihinde Kütahya’da bulunan fabrikasında 3-9 Kasım “Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışı hakkında farkındalığı artırmaya yönelik etkinlik düzenledi. Sağlık Bakanlığı Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteği ile organize edilen etkinlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaman tarafından organ bağışına yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve Kütahya Porselen çalışanlarının katıldığı etkinlikte,  Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaman, organ bağışının içeriği, hangi şartlarda ve kimler tarafından yapılabildiği, gerekli olan izinler, organ bağışına yönelik Türkiye’deki yasal durum, organ nakli, Türkiye’deki organ nakli bekleme sayıları ve bunun gibi konularda bilgilendirme sunumu yaptı, ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

ORGAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR

Kütahya Porselen çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Sema Güral Sürmeli “Birçok kişi ne yazık ki bağışçı sayısı yetersizliği nedeniyle nakil beklerken hayatını kaybediyor. Organ bağışının önündeki önemli engellerden bir tanesi de toplumsal duyarsızlık, bu konudaki ön yargıları ve yanlış bilgilendirmeleri bir kenara bırakıp, toplum olarak farkındalık kazanmalıyız” dedi. Etkinlikte organ bağışında bulunanlara organ bağış kartları takdim edildi.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *