OSMANGAZİ’DE DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

494

Osmangazi Mahallesi’ndeki hak sahipleri için Bölücek Mahallesi’nde yapılacak olan 495 konuttan oluşan kentsel dönüşüm projesinin temelini atan Başkan Işık, “Öncelikle Osmangazi Mahallemizdeki hak sahiplerine bu konutlar verilecek. Daha sonra boşalan adalar 2. ve 3. etap olarak kentsel dönüşüme tabi tutulacak” dedi

Deprem kuşağında yer alan Kütahya’nın daha güvenli bir şehir haline gelmesi için kentsel dönüşüm projelerini ön planda tutuluyor. 2012 yılında çıkarılan Bakanlar Kurulu kararıyla riskli bölge ilan edilen Osmangazi Mahallesi için hazırlanan kentsel dönüşüm projesinin temelini, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık attı.

495 KONUT BULUNACAK

Osmangazi Mahallesi sakinlerinin dört gözle beklediği projenin temel atma töreninde konuşan Başkan Işık, “Daha önce TOKİ ile Kütahya Belediyemiz arasında yapılan bir protokol gereği, Belediyemize ait olan toplam 65 dekarlık alan Osmangazi Mahallemizin 1. etap kentsel dönüşümü için inşaata verildi. Toplam 495 konut, 1 cami ve iş yerlerinden oluşan temel atma töreni için birlikteyiz. Bilindiği gibi 2012 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edilen toplam 500 hektarlık alan içerisinde bulunan Osmangazi Mahallemiz, ilk etapta kentsel dönüşüme tabi tutulacak 4 mahallemizden birisiydi. Vefa, Küçük Vefa, Osmangazi ve Sultanbağı Mahallelerimizden oluşan bu 4 mahallemizde Vefa’da ve Osmangazi’de Belediyemize ait olan rezerv alanlar TOKİ’ye verilerek şu anda inşaatları başlamış durumda. Osmangazi Mahallemizde yapılacak olan 495 adet konuta karşılık Belediyemize arsa karşılığında bir kısım daire verilecek. Daha sonra Osmangazi Mahallemizdeki hemşehrilerimizle gerek takas usulü gerekse diğer usullerle anlaşıp belediye olarak yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle Osmangazi Mahallemizdeki hak sahiplerine bu konutlar verilecek. Daha sonra boşalan adalar 2. ve 3. etap olarak kentsel dönüşüme tabi tutulacak.” ifadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *