ENGELSİZ ÖĞRENCİ BİRİMİ ÖDÜLLERE DOYMADI

541

Engelsiz Üniversite çalışmalarına 2022’de de devam eden DPÜ’nün Fen Edebiyat ve Tavşanlı Uygulamalı Bilimler fakülteleri ile Emet, Pazarlar ve Simav MYO olmak üzere toplam beş binası, erişilebilirliği simgeleyen Mavi Bayrak sahibi oldu. DPÜ, Kütahya’da en çok erişilebilirlik belgesine sahip olan kurum unvanını da geliştirerek sürdürdü

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Engelsiz Öğrenci Birimi’nin 2022 yılında elde ettiği başarılar karşılığında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulundan kazandığı belge ve bayrakların belgelerin teslimi için Rektörlük makamında tören düzenlendi.

5 BİNAYA MAVİ BAYRAK

Herkes için erişilebilir bir üniversite olma hedefini yıllardır sürdüren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2022 yılında da çalışmalarının karşılığını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) aldığı belge ve bayraklarla aldı. Engelsiz Öğrenci Birimimizin eş güdümünde gerçekleşen çalışmaların sonucunda kazanılan belge ve bayrakların teslimi için Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın makamında düzenlenen törende birimimizi temsilen Birim Koordinatörü Prof. Dr. Nilüfer Dalkılıç ile Tekniker Necati Yakup Ünallı katıldı.

Tören öncesinde Rektör Uysal’a, birimin 2023 hedeflerinden söz eden Prof. Dr. Dalkılıç, DPÜ’nün ‘Engelsiz Üniversite’ politikasını daha da geliştirerek üniversitenin tamamına yayacak şekilde uygulanacağını ifade etti.

DPÜ 2022’DE ENGELSİZ ÜNİVERSİTE YOLUNDA NELER YAPTI?

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla YÖK tarafından düzenlenen Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinin Haziran ayında açıklanan 2022 yılı sonuçlarında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Fen Edebiyat ve Tavşanlı Uygulamalı Bilimler fakülteleri ile Emet, Pazarlar ve Simav MYO olmak üzere toplam beş binası, sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirliği simgeleyen Mavi Bayrak sahibi oldu.

KÜTAHYA’DAKİ EN ERİŞİLEBİLİR KURUM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının eş güdümünde Kütahya Valiliğine bağlı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılından bu yana her yıl yapılan değerlendirmelerin sonucunda Kütahya’nın ilçelerinde yer alan ve üniversitemize ait 7 bina daha Erişilebilirlik Belgesine sahip oldu. Müdürlüğün değerlendirmeleri sonucu, 2018’de 6, 2019’da 5, 2021’de 11 erişilebilirlik belgesi kazanan DPÜ’nün Altıntaş, Domaniç Hayme Ana, Emet, Gediz, Pazarlar ve Tavşanlı meslek yüksekokullarımızın sahip oldukları binalar ile Hisarcık MYO’nun iki binasının da erişilebilirlik belgesi almasıyla toplam belge sayısı 29’a yükseldi. Böylece DPÜ, Kütahya’da en çok erişilebilirlik belgesine sahip olan kurum unvanını da geliştirerek sürdürmüş oldu.




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *