‘KAREŞLERİMİZE GÖNDERİYORUZ’

472

10 ili etkileyen depremi televizyonda izlediklerini dile getiren Özalp kardeşler kumbaralarıyla beraber yardım merkezine koştu. Özalp kardeşler “Harçlıklarımızı deprem bölgesindeki kardeşlerimize gönderiyoruz. Kardeşlerimize biz de destek olmak istedik” şeklinde konuştular. Pazarlar ilçesinde 9 yaşındaki Nazmiye Azra Özalp ve 7 yaşındaki Şaziye Bulem Özalp kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri paraları depremzedelere gönderdi.


Pazarlar Belediye Düğün Salonu’nda, 10 ilin etkilendiği depremde zarar görenlere yönelik açılan yardım kampanyasına vatandaşların yoğun desteği sürüyor. Kahramanmaraş meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremi televizyonda izleyen Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp kardeşler, ailesine kumbarasında biriktirdiği paraları deprem bölgesine göndermek istediğini söyledi.
Bunun üzerine kardeşi Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp kardeşler kumbarasını deprem bölgesine yardım olarak gönderilmek üzere Pazarlar Belediyesi yetkililerine teslim etti. Paraları sayan görevlilerden 410 TL’lik makbuzunu alan yardımsever çocuklar bu şekilde kendisini iyi hissedeceğini söyledi.
Kumbarasındaki paraları depremzedelere gönderdiği için mutlu olduğunu belirten Özalp kardeşler, “Biriktirdiğimiz harçlıkları Deprem bölgesindeki kardeşlerimize gönderiyoruz. Depremle ilgili gelişmeleri televizyondan izledim. Oradaki kardeşlerime bir nebze de olsa katkı sunmak istedik” dediler.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *