YÜREĞİNE SAĞLIK BELİNAY!

570

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Kütahya Belediyesinin başlattığı kampanyaya destek çığ gibi büyüyor. 8’inci tırın afet bölgesine gönderilmesi töreninde minik Belinay, kumbarasını Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a göndererek depremzedelere ulaştırılmasını istedi.

KUMBARASINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından Kütahya Belediyesinin başlattığı kampanyaya vatandaşların desteği artarak devam ediyor. Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne teslim edilen yardım malzemeleri, tek tek kontrol edilip sınıflandırılıyor ve paketlenip deprem bölgesine gönderilmek üzere tırlara yükleniyor. Dünden bu yana 7 tırı afet bölgesine gönderen vatandaşlar 8’inci tırı da doldurarak yola çıkardı. 8’inci tırın uğurlama töreninde minik Belinay, kumbarasını Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a göndererek depremzedelere ulaştırılmasını istedi. Başkan Işık, “Yenibosna Mahallemizden Belinay kızımız kumbarasını bağışlamış. Deprem bölgesine gönderilmek üzere bize göndermiş. Kendisinden Allah razı olsun, gözlerinden öpüyorum. Milletimizin örnek alacağı çok önemli bir davranış” diyerek Belinay’a teşekkürlerini iletti.

‘BİR AMCA SIRTINDAKİ MONTU ÇIKARDI’

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, deprem bölgesinden hazır gıda maddesi, kullan-at kâğıt veya plastik malzeme, su, hazır çorba ve konserve gibi malzemelerin talep edildiğini söyleyerek, “Kahramanmaraş ilimiz merkez olmak üzere bölgedeki toplam 10 ilimizin yakından etkilendiği, derinden yaralandığı bir deprem afetiyle karşı karşıyayız. Biz de ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi ilimizde Kütahya Belediyesi olarak vatandaşlarımızın getirdiği yardım malzemelerinin hızlı bir şekilde paketlenip gruplandırılarak düzgün ve düzenli hale getirerek vatandaşlarımıza ulaşması için başlatmış olduğumuz kampanyamıza devam ediyoruz. Bir taraftan da vatandaşlarımızın yoğun ilgisi devam ediyor. Hepsinden ayrı ayrı Allah razı olsun. Çok ibretlik örnekler yaşıyoruz. Yaşlı amcamın gelip bu manzarayı gördüğünde duygulanıp sırtındaki montu çıkarıp gittiğini gördük. Allah hepsinden razı olsun.” İfadelerini kullandı.

SON TALEPLERİ AÇIKLADI

Şu anda kendilerine gelen taleplerin hazır gıda maddesi, kullan-at kâğıt veya plastik malzeme, su, hazır çorba ve konserve ağırlıklı olduğunu ifade eden Başkan Işık, “Giyim eşyası ve battaniye gibi taleplerin çoğunlukla karşılandığını gördük ama getiren vatandaşlarımızdan da alacağız ve göndermeye devam edeceğiz. Bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbim’den rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı dilerken yaralılarımıza acil şifalar, orada bize de bir yardım eli uzatan yok mu diye bakan vatandaşlarımıza da Türkiye’nin her yerinden Kütahya’mızdan da yardım elinin uzatıldığını söylemek istiyorum. Bu vesileyle, ilçelerimizden de toplanan yardım malzemelerini Belediyemize ulaştırmak isteyen belediye başkanlarımıza, ilçe yöneticilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Birazdan Aslanapa ilçemizden bir tır, Domaniç ilçemizden de bir tır buraya gelip buradan yine Belediyemizin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilip yola çıkarılacağını duyurmak istiyorum. Tüm hemşehrilerimize, köyünden beldesine kadar yardım eli uzatan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Simav’dan bir hemşehrimiz arayarak bir tır yardım malzemesini bize ulaştırmak istediğini söyledi. Yola çıkardılar, inşallah buradan sevkiyata çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *