DPÜ TARİHİNDE BİR İLK

297

DPÜ TTO, TÜBİTAK-1601 BİGG projesinde uygulayıcı-paydaş kuruluş oldu. DPÜ tarihinde ilk kez yakalanan başarı hakkında konuşan DPÜ TTO A.Ş. Koordinatörü Prof. Dr. Ersan Öz, fikrin olgunlaşması ve resmî destek sağlanması noktasında Valisi Ali Çelik ve Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’a destekleri için teşekkür etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. üniversite tarihinde ilk kez bir TÜBİTAK-1601 BİGG projesini alarak uygulayıcı/paydaş kuruluş olmaya hak kazandı.

DPÜ TTO’dan yapılan yazılı açıklamada, “TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG), 1601 Uygulayıcı Kuruluş Programı Kapsamında 2023-2025 döneminde BİGG olarak yeni konsorsiyum yapımızla, DPÜ TTO’nun projesi bölgesinde başvuru yapan kurumlar ile birlikte başarılı bulunarak, destek almaya hak kazanan proje oldu” denildi.

‘GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİN OLUŞMASINA KATKI SAĞLAYACAK’

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “TÜBİTAK’ın önerdiği model doğrultusunda projemiz, Kütahya Dumlupınar üniversitesi TTO AŞ, yürütücü olan Bilkent Üniversitesi Cyberpark ile beraber MEF Üniversitesi ve Bilge Adam ortaklığında ve paydaşlığında yürütülecektir. Bundan sonraki faaliyetler süresince yapılan tüm çalışmalar, duyurular, resmî internet sayfamızda paylaşılarak bölgemizde girişimcilik ekosisteminin oluşturulması ve geliştirilmesi adına çalışmalar yürütülecektir. Yakında çağrıya çıkılacak projeye tüm ilgilileri davet edeceğiz.”

VALİ ÇELİK VE REKTÖR UYSAL’A TEŞEKKÜR

Elde edilen başarı hakkında açıklamalarda bulunan DPÜ TTO A.Ş. Koordinatörü Prof. Dr. Ersan Öz, “Gerek sürecin fikir bazında olgunlaşması gerekse resmî destek sağlanması hususlarında sürekli yanımızda olan Kütahya Valimiz Ali Çelik’e ve Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’a çok teşekkür ediyoruz. Projenin hazırlanmasında DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve DPÜ TTO modül sorumlusu Prof. Dr. Fatih Şen ekip kurarak bizzat vazife üstlendiler. Emekleri çok fazla” diye konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *