ETİ MADEN İŞÇİSİ HAKKINI ALACAK

252

Bor madenin ana vatanı Hisarcık ve Emet ilçelerini ihya edilmesi gerektiğini ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “ETİ Maden çalışanlarına özel olarak başarı primleri verilmeli, maaşlarında iyileştirmeler yapılmalıdır. Gerekli çalışmaları yapıyoruz. Eti Maden çalışanı bunu hak ediyor. ”dedi.

‘BORUN ANA VATANI HİSARCIK VE EMET’

Türkiye’nin tek Bor Madeni üreticisi Eti Maden İşletmelerinin son dönemde yapmış olduğu yatırım ve yenilikçi üretim politikası ile Dünya pazarında göğsümüzü kabarttığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Eti Maden, 2 milyon 650 bin ton rafine bor satışı yaparak ülkemize 1 milyar 300 milyon dolarlık kazanç sağlamıştır. Bununla ne kadar övünsek azdır. Şunu da unutmamak gerekir ki bor madenin ana vatanı Hisarcık ve Emet ilçeleridir. Eti Maden bu bölgeleri ihya etmelidir.”dedi.

‘ÇALIŞANLARA ÖZEL PRİM VERİLMELİDİR’

Çalışkanlığı ve özverili çalışmaları ile her geçen gün farklı bir rekor kıran Eti Maden’in başarısında en büyük pay sahibinin ETİ Maden çalışanlarının olduğunu ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Her zaman ifade ettiğim gibi Eti Maden BOR madenin ana vatanı Hisarcık ve Emet ilçelerini ihya etmelidir. Bu nedenle de ETİ Maden çalışanlarına özel olarak başarı primleri verilmelidir. Madenciler gününde bu prim verilebilir. Ya da maaşlarında iyileştirmeler yapılmalıdır. MHP Olarak her zaman bunu gündeme getiriyor. Gerekli çalışmaları yapıyoruz. Eti Maden çalışanı bunu hak ediyor. ”dedi.

SENDİKAYA ZİYARET

Eti Maden İşletmelerinin Hisarcık ve Emet ilçelerinde çalışan personelin bağlı olduğu Maden-İş Hisarcık Şubesinin Ramazan Bayramında ziyaret eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Eti Maden personelinin her zaman yanındayız. Eti Maden çalışanına özel prim verilmesi için çalışıyoruz.” Açıklaması yapmıştı.

FATMA SÜMER
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *