AİZANOİ’DE TEKNO HAMLE

154
  • M.Ö 3 BİN’Lİ YILLAR MOBİL UYGULAMA İLE YAŞANACAK

Aizanoi Antik Kenti için tanıtım ve yürüyüş rotası mobil uygulaması, geliştirilecek. Ücretsiz uygulamanın yerli ve yabancı ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanacağını ifade eden Vali Çelik, bu sayede daha kolay gezilecek antik kentin tanınırlığının artacağını belirtti.

Kütahya Valiliği, internet ve elektrik altyapı çalışmaları tamamlanan Aizanoi Antik Kenti’nin tanıtımı için akıllı telefon uygulama çalışmasını başlattı.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Çavdarhisar ilçesinde yer alan Aizanoi Antik Kenti için geliştirilecek tanıtım ve yürüyüş rotası mobil uygulamasının içeriği hakkında Vali Yardımcısı Buğra Karadağ ve Çavdarhisar Kaymakamı Metin Korkmaz’dan bilgiler aldı.

ÜCRETSİZ İNDİRİLECEK

Vali Çelik, iOS ve Android kullanıcılarının ücretsiz olarak indirebileceği uygulamanın Türk Telekom ve İl Özel İdaresinde görevli yazılımcılar tarafından geliştirileceğini söyledi.

TÜRKÇE VE İNGİLİZCE TANITILACAK

Uygulamanın yerli ve yabancı ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanacağını ifade eden Vali Çelik, ziyaretçilerin antik kentin tarihi, gezilebilecek alanlar ve eserler hakkında QR kodları ve sesli anlatımla Türkçe ve İngilizce bilgi edinebileceğini kaydetti.

ZİYARETÇİLERİN GEZİSİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Uygulamada sona yaklaşıldığını ifade eden Vali Çelik, “Ziyaretçilerimizin gezisini kolaylaştıracak, Aizanoi Antik Kenti’mizin tanıtımına katkı sağlayacak önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *