‘ÖNEMLİ OLAN KULLANMAK’

384

Muhtarlık ofisi, düğün salonu ve diğer sosyal donatı alanlarının yer alacağı Cumhuriyet Mahallesi Kültür Evi açılışında konuşan Başkan Işık, bu alanları kullanmanın önemine vurgu yaptı. Başkan Işık, geçmişte emek verilerek yapılmış tesislerin mahalle sakinlerimiz sahip çıkmayınca kullanılamaz hale geldiğine dikkat çekti

Kütahya Belediyesinin yapımını tamamladığı Cumhuriyet Mahallesi Kültür Evi, Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla hizmete açıldı. Kültür Evi’nin açılışı, Vali Ali Çelik, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Hizmete açılan Kültür Evi’nde muhtarlık ofisi, düğün salonu ve diğer sosyal donatı alanları yer alacak.

‘ZAMANINDA TESLİM EDİLDİ’

Cumhuriyetin 100. yılında bu eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Söz konusu binamız yaklaşık 300 metrekare alanda 622 metrekarelik kullanım alanına sahip. Muhtarlık, çok amaçlı salon ve düğün salonu gibi etkinliklerin yapılabileceği donatılardan oluşmakta. O günkü maliyetler üzerinden 4 milyon liranın üzerinde bir maliyetle şehrimize kazandırdık. Yüklenici firmalarımıza da aldıkları ihaleleri zamanında teslim ettiği ve kurumların sıkıntı yaşamalarına sebep olmadıkları için onlara da teşekkür ediyorum. Zor bir süreç geçirdik ama buna rağmen herkes aldığı işi zamanında bitirerek şehrimize değer katacağına inandığımız bir esere daha bizleri vesile kıldılar.” ifadelerini kullandı.

‘SAHİP ÇIKILMAYINCA

KULLANILAMAZ HALE GELİYOR’

Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin her türlü kültürel etkinlikte burayı en iyi şekilde değerlendirmesini temenni eden Başkan Işık, “Çünkü eserleri yapmak ya da o mahalleye kazandırmak evet çok önemli ve nasip işi ama korunmadığı ve kullanılmadığı zaman çok daha sıkıntılı oluyor. Yaşıyoruz biz bunları. Geçmişte yapılmış, birçok emek verilmiş ama mahalle sakinlerimiz sahip çıkmayınca kullanılamaz hale gelmiş. Bu defa da onu kullanmak için, tamir etmek için ekstra zaman, para ve emek harcamak zorunda kalıyoruz. Bu mahallemizde böyle bir sorunun yaşanmayacağına inanıyoruz. Kültürel etkinliklerin çok olduğu, komşu, akraba ve hemşehri ilişkilerinin diğer mahallelerimize göre daha yoğun olduğu bir mahallemizde olduğu için çalışacağına inanıyoruz. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Açılış törenine katılan Vali Ali Çelik, “Muhtarımızın gayreti, Belediye Başkanımızın desteğiyle bu binanın inşası çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. Güzel bir eser ortaya çıktı. Bu binanın her metrekaresini başta kadınlarımız olmak üzere, onların sosyal ve kültürel hayata katılımları için değişik etkinliklerle bezeyerek kullanacaklarına olan inancımız tam. Önemli olan bu tür alanları etkin ve verimli kullanmak.” dedi.

Hizmete açılan Kültür Evi’nde muhtarlık ofisi, düğün salonu ve diğer sosyal donatı alanları yer alacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *