KONTROLSÜZ ÜREMENİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

488

2022 yılında il genelinde 4 bin 27 adet kısırlaştırma operasyonu yapıldığının açıklandığı Kütahya Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısında sahipsiz sokak hayvanlarının hızlı ve kontrolsüz üremesinin önüne geçmek amacıyla kısırlaştırmaya yoğunlaşacağı belirtildi.

Vali Ali Çelik, Kütahya Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısı’na katıldı.

4 BİN 27 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI

İl, ilçe belediyeleri ve İl Özel İdaresinden oluşan Birliğin Meclis Toplantısı’nda 2022 yılında il genelinde 4 bin 27 adet kısırlaştırma operasyonu yapıldığı, Gediz-Pazarlar-Simav-Şaphane ilçelerine ait hayvan barınağı projesinin teslim aşamasında olduğu belirtildi.

Yıl boyunca il ve ilçe belediyelerinin sahipsiz sokak hayvanlarının hızlı ve kontrolsüz üremesinin önüne geçmek amacıyla kısırlaştırmaya yoğunlaşacağı belirtildi.

BESLEME NOKTALARI ARTACAK

Toplantıda Tavşanlı Belediyesine ait hayvan barınağının iyileştirilmesi ve Emet Belediyesine ait hayvan barınağının tekrar ruhsatlı faal hale getirilmesi ile ilgili Belediyelerin çalışmalarını sürdürdüğü, kısırlaştırma çalışmalarının daha sağlıklı yürütülebilmesi için taşınabilir ultrasonografi cihazı alındığı, il merkezi ve ilçelerde besleme odak noktalarının artırılması için çalışmaların sürdüğü bilgileri paylaşıldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *