YENİ BOR KARBÜR FABRİKASI KÜTAHYA’YA AÇILMALIYDI

219

Balıkesir’de açılan bor karbür tesisinin en fazla bor rezervini barındıran Kütahya’nın hakkı olduğunun altını çizen Gelecek Partisi Kütahya İl Başkanı Serdar Seven Kütahya’nın yeniliklerde her zaman ikinci plana atıldığını belirtti. Seven “Bu geliştirilmiş fabrikanın da ellerimizden kaymasını birçok yatırımı kaçırdığımız gibi ibretle izledik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bor Karbür Üretim Tesisi açılışında yaptığı konuşmada, Bandırma Bor Karbür Tesisi’nden elde ettikleri tecrübeyle Kütahya’nın Emet ilçesine 5 bin ton üretim kapasiteli yeni bir bor karbür tesisi daha kuracakları söyledi. Kütahya’ya yeni bor karbür tesisi müjdesini sert sözlerle eleştiren Gelecek Partisi Kütahya İl Başkanı Serdar Seven tarihi belli olmayan müjdelere “Bu halkın karnı boş müjdelere tok” dedi

Seven “Ülkemizde hatta dünyada en fazla Bor rezervinin ilimiz sınırları içerisinde çıkmasına rağmen bu geliştirilmiş fabrikanın da ellerimizden kaymasını birçok yatırımı kaçırdığımız gibi ibretle izledik” dedi. Kütahya’ya kurulmasını bekledikleri bir fabrikanın Balıkesir’in Bandırma ilçesine kurulmasını ve büyük bir hızla tamamlanarak hayata geçirilmesini eleştiren Seven, büyük bir hüzün ve acı ile açılış programını takip ettiklerini dile getirdi

YILAN HİKAYELERİNDEN

KURTULMALIYIZ

Seven Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kurulan ve kurulduğu ilçeye ve şehre büyük bir getiri sağlayacağına vurgu yaparak “Bu fabrikanın kurulması gereken ilk ve tek yer Kütahya’mız yada Emet ilçemizdir. Ama maalesef her zaman ki gibi başka illerin lobileri ve girişimleri Kütahya’mızın haklılığın ve istihdama olan ihtiyacının önüne geçmiştir” şeklinde konuştu.

Başka şehirlerde yapılan büyük organizasyonlar ile yatırımlar ardı ardına açılırken Kütahya’nın hala yılları alan yatırımların ne zaman açılacağını konuştuğunu belirten Seven “Birbirinden önemli olan yatırımlar ile komşu illerimizin ekonomisi ayağa kaldırılıp istihdam sayısı arttılırken, bizler Şehir Hastanesini, Hızlı Tren Projesini ve Stadyum yatırımının hala neden başlamadığını konuşuyoruz. Kütahya’mızın bu ve buna benzer yılan hikayelerinden kurtulmasını beklerken bu hikayelere yenileri ekleniyor” ifadelerini kullandı.

KÜTAHYA DENİNCE AKLA

ÖZELLEŞTİRME GELİYOR

Kütahya’nın Emet ilçesinde yıllık 5 bin ton kapasiteli yeni bir bor karbür tesisinin hayalini duymak istemediklerinin altını çizen Seven “Biz açılışı yapılan bu fabrikanın neden Kütahya’ya kurulmadığını ve buna benzer büyük projelerde neden bu güzide ilimizin adının geçmediğini soruyoruz. Ak Parti iktidarının göreve geldiği günden bu kadar Kütahya denildiğinde neden özelleştirme ile fabrikaların satılması akıllara geliyor. Ben halkımıza buradan sormak istiyorum. Ak Parti iktidarında Kütahya’mıza kurulan büyük fabrika ya da Kütahya’mızın kaderini değiştiren bir yatırım hatırlıyorlar mı? İlimize ya da şehrimize gelen her AK Partili bakan ya da önemli şahsiyetler Stat, Hızlı Tren ya da Şehir Hastanesinden bahsederken artık bunların yılan hikayesine döndüğünü ve vatandaşlarımızın artık bu altı boş laflardan sıkıldığını belirtmiyorlar mı?” sorularını yöneltti.

KÜTAHYA HER ZAMAN

ÖNCELİKLİ OLMALIDIR

Siyasi parti temsilcisi olarak değil, her şeyden önce birer Kütahyalı olarak artık boş vaatler ya da yapılmayacak müjdeler duymak istemedikleri hususuna değinen Seven sözlerine şöyle son verdi; “Kuruluşun ve kurtuluşun şehrine artık gerekli önemin verilmesini istiyoruz. Eğer bizlere Ankara’da sizi temsil etme yetkisi verirseniz emin olun ki bu günlerin açığını hızla kapatacağız. Kütahya’mız ek fabrikaların ya da ek ünitelerin kurularak susturulacağı bir şehir olmadığını göstereceğiz. Göç veren değil göç alan ve Anadolu’nun paralayan yıldızı olan bir şehir olacağız. Kütahya’mız Türkiye Cumhuriyetine olan bağlılığı ve vatan aşkıyla yanan insanların şehridir. Kütahya’mız ortada yatırım konusu varsa her zaman öncelikli olmalı ve en iyi projeyi almalı ve en kısa sürede ülke ekonomisine katmalıdır.”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *